Halla-aho toetus tõusis järsult ka Yle viimases küsitluses | Välismaa

2228619h8d1ct24

Tere tulemast Eestisse! Viimases Yle küsitluses on täheldatud järsku tõusu Soome Rahvusliku Koonderakonna juhi Jussi Halla-aho toetuses. See on põnev ja oluline areng, mis mõjutab mitte ainult Soomet, vaid ka meie naaberriiki Eestit. Järgnevatel päevadel kajastatakse kindlasti selle küsitluse tulemusi ja nende võimalikke tagajärgi nii Soomes kui ka välismaal. Olge valmis saama rohkem teavet selle olulise teema kohta ja jälgige uudiseid hoolikalt!

Pühapäeval toimuv Soome presidendivalimiste esimene voor tõotab kujuneda ootamatult tasavägiseks, sest senise favoriidi Alexander Stubbi toetus on langenud ning kolmandal kohal oleva Jussi Halla-aho toetus on järsult tõusnud, selgub uuest küsitlusest.

Soome rahvusringhäälingu Yle tellitud ja uuringufirma Taloustutkimus jaanuari keskpaigas läbiviidud küsitlusest selgub, et esikohta säilitab 27 protsendiga Koonderakonna kandidaat Alexander Stubb, kuid tema toetus langes kuuga nelja protsendipunkti võrra.

Roheliste kandidaadi Pekka Haavisto toetus ei muutunud võrreldes detsembrikuise küsitlusega, püsides 23 protsendi juures.

Enim tõusis Põlissoomlaste kandidaadi Jussi Halla-aho toetus, keda toetas jaanuaris 18 protsenti valijatest, samas kui veel detsembris oli tema toetuseks kõigest 10 protsenti.

Neljandaks jääb Keskerakonna kandidaat Olli Rehn, keda toetab 14 protsenti valijatest. Kuu varem toetas Soome keskpanga presidendist Rehni 12 protsenti valijatest.

Esinelikule järgneb Vasakliidu esimehest kandidaat Li Andersson, keda toetab seitse protsenti valijatest eelmise kuu viie protsendi asemel.

Sotsiaaldemokraatide kandidaat Jutta Urpilainen peab rahulduma viie protsendi valijate toetusega, samas kui kuu tagasi toetas teda seitse protsenti valijatest.

Sõltumatu kandidaadi Mika Aaltola toetus on veidi langenud, kui kuu varem oli selleks neli protsenti, siis praeguseks jäi teda toetama ainult kolm protsenti valijatest. Kristlike Demokraatide kandidaadi Sari Essayahi toetus jääb kahe protsendi juurde.

Loe rohkem:  Kaasanis läks põlema veel üks Venemaa sõjaline rajatis | Välismaa

Uuring viidi läbi 17. kuni 23. jaanuarini telefoni teel. Uuringufirma tegevjuht Jari Pajunen väidab, et selline küsitlusviis on täpsem kui teistes küsitlustes kasutatav veebipaneeli meetod.

Pajunen lisab, et pole selge, kes pääseb valimiste teise vooru, sest esikolmiku toetuse tase on liiga sarnane. Soome presidendivalimiste esimene voor toimub 28. jaanuaril. Kui ükski kandidaat ei saa üle 50 protsendi häältest, toimub 11. veebruaril ka teine voor, milles valijatel tuleb langetada otsuse kahe kõige populaarsema kandidaadi vahel.

“Viimastel meetritel võivad toimuda suured muutused. Tuleb väga põnev pühapäeva õhtu,” ütles Pajunen Ylele.

Samuti kasvas eelistuseta valijate osakaal, neid on nüüd tervelt 15 protsenti.

Teises voorus oleks kindel favoriit nii Haavisto kui Halla-aho vastu Stubb.

Endisest peaministrist Koonderakonna kandidaati toetaks teises voorus 59 protsenti valijatest, samas kui Pekka Haavisto toetus oleks ainult 41 protsenti.

Kui teise vooru pääsevad Stubb ja Halla-aho, saaks Stubb 75 protsenti häältest ja Halla-aho ainult 25 protsenti.

Ning kui teise vooru peaks pääsema Haavisto ja Halla-aho, siis võidaks Haavisto 63 protsendiga häältest ning Halla-aho koguks 37 protsendi valijate toetust.

In conclusion, the sharp rise in support for Halla-aho in the latest Yle poll is a clear indication of the changing political landscape in Estonia. His populist and nationalistic stance seems to be resonating with a significant portion of the population, reflecting a growing frustration with the current political establishment. It will be interesting to see how these shifting dynamics play out in the upcoming elections and what impact it will have on the future direction of the country. As such, it is crucial for the government and other political parties to take note of this trend and address the underlying issues that are fueling this surge in support for Halla-aho.

Loe rohkem:  Venemaa kommunistid: lääne luurajad mürgitasid Stalini | Välismaa

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga