Hagen tegi vigade paranduse, jaapanlanna ületas joone teisena | Kahevõistlus

2253486hf493t24

Tere tulemast kõigile spordisõpradele! Täna räägime põneva kahevõistluse sündmustest, kus Hagen tegi tähelepanuväärse vigade paranduse, tõustes kiirelt võistluse edetabelis. Lisaks sai jaapanlanna ületas joone teisena, näidates oma vaprust ja tugevat füüsilist vormi. Kahevõistlus on alati olnud üks publiku lemmikuid, kuna see nõuab nii osavust kui ka vastupidavust. Loodame, et täna saame tunda põneva võistluse emotsiooni ja jälgime huviga, kes võtab lõpuks võidu koju!

Kahevõistluse maailma karika sarja etapil Otepääl teenis laupäeval naiste seas esikoha MK-sarja üldliider Ida Marie Hagen. Esimest korda sel MK-hooajal ei läinud ka teine koht Norrasse, vaid hoopis jaapanlanna Haruka Kasaile (+20,9 sekundit).

Viie kilomeetri pikkusel murdmaadistantsil sai Kasai esimesena lähte, kuid Hagen lihvis esimese 1,2 kilomeetriga 31-sekundilise vahe üheksale sekundile. Poolel distantsil oli norralanna Kasaist juba möödunud ning Hagen ületas finišijoone ajaga 13.08,8, teenides sellega oma hooaja kuuenda etapivõidu.

Kasai lõpetas teisena ning kaotas võitjale 20,9 sekundiga. Temast sai esimene mittenorralanna, kes sel hooajal kolmandast kohast parema positsiooniga lõpetas. Esikolmikusse mahtus veel reedel võidutsenud norralanna Gyda Westvold Hansen (+29,8).

Enne murdmaasõitu:

Hüppevoorus tegi parima lennu jaapanlanna Haruka Kasai, kes sai kirja 96 meetrit ja 118,4 punkti. Paremuselt teise soorituse tegi sakslanna Svenja Würth (+0.18) ja kolmanda prantslanna Lena Brocard (+0.30).

MK-sarja üldliider Ida Marie Hagen (Norra) on murdmaasõidu eel neljas (+0.31), reedel kolmandaks tulnud Mari Leinan Lund (Norra) viies (+0.36) ja reedene võitja Gyda Westvold Hansen (Norra) seitsmes (+0.41).

Enne võistlust:

Reedel toimunud ühisstardist võistlusel hõivasid norralannad kolm kõrgemat kohta: võitis Gyda Westvold Hansen, teiseks tuli Ida Marie Hagen ja kolmandaks Mari Leinan Lund.

Antud kolmik moodustab ka MK-sarja üldarvestuse esikolmiku: juhib Hagen (1040 punkti), teine on Westvold Hansen (960) ja kolmas Leinan Lund (804).

Loe rohkem:  Ilves kordas Otepää MK-etapil karjääri parimat tulemust | Kahevõistlus

Mainitud trio stardib ka laupäeval, kokku asub starti 22 kahevõistlejat.

Kokkuvõttes võime öelda, et Hagen tegi suurepärase vigade paranduse ja suutis siiski võita jaapanlanna ning ületada finišijoone esimesena. Kuigi võistlus oli pingeline, näitas Hagen visadust ja oskusi, mis viisid ta võidule. Samuti tõestas jaapanlanna end tugeva konkurendina, suutes võistluse lõpus teise koha kindlustada. Kokkuvõttes oli see põnev ja nauditav kahevõistlus, mis pakkus palju emotsioone nii sportlastele kui ka pealtvaatajatele.