Haaland kõmmutas karikasarjas Lutonile viis väravat | Jalgpall

2285337hd290t24

Eesti jalgpallisõpru rõõmustavad Erling Haalandi muljetavaldavad saavutused karikasarjas, kui noor Norra täht mängis Lutoni vastu viis väravat. Haaland näitas oma võimsat löögi jõudu ja unikaalset osavust, viies oma meeskonna kindla võiduni. See mäng näitab, miks Haaland on üks maailma tipptasemel jalgpallureid ning pakub fännidele põnevust ja rõõmu mängude jälgimisel. Tema võimekus ja noorus annavad aimu põneva tuleviku ootustest jalgpallimaailmas.

Manchester City ründetäht Erling Haaland näitas teisipäeva hilisõhtul Inglismaa karikasarjas klassi, kui lõi kaheksandikfinaalis Luton Towni vastu 58 minutiga lausa viis väravat. Neljale tegi eeltöö belglane Kevin De Bruyne.

Manchester City harutas juba kolmandal minutil kodupubliku ees mängiva Lutoni kaitse lahti ning Kevin De Bruyne leidis värava eest Haalandi, kes kiirelt tiitlikaitsja juhtima viis. Veerand tundi hiljem lõi Norra ründeäss oma teise, taaskord andis söödu De Bruyne. Kübaratrikk sai valmis juba 40. minutil, kui Haaland taaskord Lutoni kaitseliini taha sai ning City 3:0 juhtima viis.

Poolajale mindi siiski kaheväravalise eduseisuga, sest viimasel minutil paigutas Jordan Clark kaugelt palli City värava ristnurka. Clark tõi kodumeeskonna 52. minutil värava kaugusele, kui ta Ross Barkley osava söödu järel väravavahiga üks-ühele pääses.

Haaland ei lubanud aga britile suurt tähistust, sest juba kolm minutit hiljem sai ta värava eest taaskord palli Lutoni võrku toksata. Tegemist oli ühtlasi ka De Bruyne neljanda väravasööduga. 58. minutil lõi Haaland oma viienda, kui saatis palli vasakult äärelt väravavahist mööda. Mateo Kovacic pani 72. minutil võidule kauglöögiga hüüumärgi ning tiitlikaitsja City teenis 6:2 võiduga koha veerandfinaalis.

Teisipäeva õhtul peeti karikasarjas veel kaks kohtumist. Leicester pälvis edasipääsu, kui 19-aastane Issahaku Fatawu lisaajal imeilusa kauglöögiga mängu ainsa tabamuse vormistas. Blackburn ja Newcastle lõid mõlemad normaal- ja lisaajal ühe värava, kuid penaltiseerias jäi peale Newcastle.

Loe rohkem:  Argentina jättis kaks viimast OM-kulda võitnud Brasiilia Pariisist eemale | Jalgpall

FA Cupi kaheksandikfinaalidele tõmmatakse joon alla kolmapäeva õhtul, kui peetakse neli kohtumist. Platsile astuvad muuseas Chelsea, Manchester United ja Liverpool.

Kokkuvõttes võib öelda, et Erling Haaland näitas taas oma võimsat vormi karikasarjas Lutoni vastu, lüües viis väravat ühe mängu jooksul. Tema muljetavaldav esitus näitab, et ta on üks maailma tipptasemel ründajaid, kes suudab vastaseid kergelt üle mängida. Sellised saavutused panevad kahtlemata teda ja tema meeskonda Dortmundi Borussiat silmas pidama üheks tugevaimaks tiimiks Euroopas. Haalandi oskused ja jõudlus väljakul teevad temast ühe jalgpallimaailma kõige hirmuäratavama ründaja.