Argentina jättis kaks viimast OM-kulda võitnud Brasiilia Pariisist eemale | Jalgpall

2255817h8003t24

Tere tulemast, jalgpallisõbrad! Viimaste uudiste kohaselt on Argentina võitnud kaks viimast olümpiamängude kullamedalit, jättes sellega Brasiilia Pariisist eemale. See on olnud suur saavutus ja põnev hetk jalgpallimaailmas. Arutatakse innukalt, kuidas see mõjutab tulevasi mänge ja võistlusi ning millised on Argentiina võimalused tulevastel olümpiamängudel. Tuleb huvitav aeg, kus jalgpallisõpradel tasub kindlasti silma peal hoida!

Nii Rio de Janeiros kui Tokyos olümpiavõitjaks kroonitud Brasiilia jalgpallikoondis ei saa Pariisi olümpiamängudel oma kuldmedalit kaitsta.

Brasiilia võitis jaanuari lõpus toimunud eelkvalifikatsiooniturniiril oma grupi ja jõudis nelja koondise osalusel Caracases peetud otsustavale kvalifikatsiooniturniirile. Avamängus kaotas Brasiilia eelmisel esmaspäeval Paraguayle, aga alistas siis neljapäeval teise poolaja väravatest Venezuela.

Viimases voorus andis Luciano Gondou 78. minuti värav põlisele rivaalile Argentinale Brasiilia üle 1:0 võidu ja jättis viimasel neljal OM-il medali võitnud brasiillased esimest korda pärast 2004. aasta olümpiamängudelt eemale.

Erinevalt teistest tiitlivõistlustest võivad olümpiamängudel meeste koondiseid esindada kuni 23-aastased mängijad ning maksimaalselt kolm vanemat pallurit. Brasiilia eest käisid OM-kvalifikatsiooniturniiril väljakul näiteks tulevikutäht Endrick, Arsenali hingekirja kuuluv Marquinhos ning novembris Copa Libertadorese finaalis Fluminensele tiitli toonud värava löönud John Kennedy. Argentina ilmselt tuntuimaks nimeks Caracases oli Atlanta Unitedis mängiv Thiago Almada.

Meeste turniirile on lisaks võõrustajale Prantsusmaale ning Argentinale koha taganud Egiptus, Iisrael, Mali, Maroko, Uus-Meremaa, Paraguay, Hispaania, Ukraina, USA ja Dominikaani Vabariik. Kolm olümpiale pääsevat Aasia riiki selguvad mai esimestel päevadel, viimane meeskond selgub Aasia ja Aafrika konföderatsioonide play-off’ist.

Kokkuvõtteks võib öelda, et Argentina jalgpallikoondis suutis võidukalt Brasiiliale vastu astuda ning jätta nad OM-kuldmedalitest ilma. See oli suur saavutus, eriti arvestades Brasiilia ületamatut tugevust jalgpallis. Arvatavasti tõstis see veelgi Argentina jalgpalli mainet maailmas ning tõi rõõmu ja uhkust kõigile jalgpallisõpradele Eestis. Loodame näha järgmistel suurüritustel sama põnevat ja võidukat esinemist Argentina jalgpallikoondiselt.

Loe rohkem:  Šapovalov lõi Kreeka esiliigas kümne minutiga kaks väravat | Jalgpall

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga