Guardian: USA kongress läheneb kokkuleppele Ukrainale abi andmise osas | Välismaa

2130766hd206t24

Tere tulemast Eesti! Hiljutine Guardiani artikkel teatab, et USA kongress liigub lähemale kokkuleppele Ukrainale abi andmise osas. See uudis on oluline mitte ainult Ukraina jaoks, vaid ka kogu maailma jaoks. Artiklis käsitletakse ka USA ja Euroopa Liidu suhteid ning nende mõju rahvusvahelisele poliitikale. See on teema, mis puudutab ka Eestit ja seega on oluline olla kursis selle arengutega. Lugege edasi, et saada põhjalikku ülevaadet sellest olulisest välismaa uudisest!

USA kongress leppis kokku Mehhiko lõunapiiri julgeolekut käsitleva lepingu tekstis, mis saavutati hoolimata USA endise presidendi Donald Trumpi ja tema liitlaste püüdlustest läbirääkimised rööbastelt lüüa, vahendas uudisteagentuur UNIAN reedel väljaannet Guardian.

Ukrainale abi andmise jätkamine sõltub selle dokumendi vastuvõtmisest, kuna täiendava rahastamise taotlusi ei võeta kongressis vastu just piiripoliitika tõttu.

Guardiani hinnangul peaks dokumendi tekst avalikuks saama lähipäevil.

“Kongressis arutlusel olev ettepanek muudaks oluliselt immigratsioonipoliitikat, et piirata rännet USA lõunapiirile saabuvate inimeste rekordilise tõusu taustal. See hõlmaks olulisi järeleandmisi demokraatidelt vastutasuks vabariiklaste toetuse eest sõjalisele abile Iisraelile ja Ukrainale,” märkis väljaanne.

Ajakirjanikud märgivad, et kokkuleppe sõlmimata jätmisel on ülemaailmsed tagajärjed. Pentagon hoiatas, et raskes sõjas Venemaaga eesliinil olevad Ukraina sõdurid võivad jääda laskemoonata.

Senati demokraatide juht Chuck Schumer toonitas omakorda, et Ukraina sõja tulevik ja lääne demokraatia julgeolek sõltuvad sellest, kas USA kongress jõuab kokkuleppele.

Senati vabariiklaste liider Mitch McConnell pidas kolmapäeval kõne, milles rõhutas, et Ukraina edasine abistamine on Ühendriikide riiklikes huvides.

“Ukraina toetamise küsimuses ei räägita kunagi heategevusest, siin ei räägita heategevuse demonstreerimisest ega rahvusvaheliste suhete abstraktsetest põhimõtetest. Me räägime külmadest ja karmidest Ühendriikide huvidest,” toonitas McConnell.

In conclusion, the news of the US Congress nearing a deal to provide aid to Ukraine is a positive development for Estonia and the entire region. The ongoing conflict in Ukraine has been a source of concern for many countries, and the support from the United States is a welcome step towards resolving the crisis. Estonia stands in solidarity with Ukraine and appreciates the international support in this difficult time. We hope that the aid will contribute to the peace and stability in Ukraine, and we look forward to further cooperation between the US and Estonia in promoting security and prosperity in the region.

Loe rohkem:  ECB juht Lagarde: intressimäärade langetamine võib alata suvel | Välismaa

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga