Galerii: Vene saatkonna ümber kogunevad hääletajad, protestijad ja politsei | Eesti

2311878h1753t24

Tere tulemast Eestisse, kus täna toimub värvikas sündmus Vene saatkonna juures. Galerii, mis kujutab endast ümber saatkonna kogunevaid hääletajaid, protestijaid ning politseid, annab hea ülevaate sellest, kuidas tänapäeva poliitilised pinged mõjutavad rahvahulki ja võimuorganite reageerimist. Siin saab näha emotsionaalseid stseene ning kuulda võitluslikke hääli, mis peegeldavad tuleviku suundi ja mõjusid. Tulge ja avastage seda põnevat sündmust koos meiega!

Venemaal peetavate niinimetatud presidendivalimiste viimasel päeval saavad Vene saatkonnas oma hääle anda ka Eestis elavad Vene kodanikud. Tallinna vanalinnas asuva saatkonna lähistele hakkasid pühapäeva ennelõunal kogunema inimesed.

Saatkonna kompleksi ühe sissepääsu juurde Pikal tänaval oli kogunenud järjekorda sadakond inimest. Teine grupp inimesi seisis saatkonna peaukse vastas.

Saatkonna lähistel on näha tugevdatud politseijõude.

Reedest pühapäevani kestval hääletusel on Venemaa praeguse liidri Vladimir Putini kõrval veel kolm kandidaati, kellest aga Putinile konkurente ei nähta. Mitu opositsioonilisemate vaadetega kandidaati keskvalimiskomisjon kõrvaldas, väites, et nende kogutud toetajate allkirjad on võltsitud.

Alates 2000. aastast Venemaad valitsenud Putin vormistab valimistega endale järgmise kuueaastase ametiaja.

Lääneriigid on juba ette tunnistanud Venemaa valimised ebademokraatlikeks.

Eesti on käskinud sulgeda Venemaal oma konsulaadid Tartus ja Narvas ning keelas ka valimisjaoskondade avamise mujal kui saatkonnas.

Kokkuvõttes näitas vene saatkonna ees toimunu Eesti ühiskonna mitmekesisust ja demokraatlikkust. Hääletajad, protestijad ja politsei kõik väljendasid oma seisukohti rahumeelselt ja tsiviliseeritult. Seda olukorda võib pidada heaks näiteks sellest, kuidas erinevad huvirühmad saavad avaldada oma arvamust ja tegutseda harmooniliselt ühiskonnas. Oluline on jätkata dialoogi ning avatust erinevatele vaadetele, et saavutada vastastikune mõistmine ja koostöö. Eestis on tugev demokraatlik traditsioon ning see sündmus kinnitas, et see traditsioon on elujõuline ja toimiv.

Loe rohkem:  Tallinn kolis oma telesaated TV3-st Duo Media kanalitesse | Eesti

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga