Galerii: Vanemuises algas lastelavastuse “Marta ja Miisu” prooviperiood | Teater

2316651h011at24

Tere tulemast Vanemuise teatrisse, kus algas põnev prooviperiood lastelavastusele “Marta ja Miisu”. Galeriis saab näha, kuidas tulevased etendused võluvad nii noori kui ka vanu teatrisõpru. See südamlik lugu räägib sõprusest ja seiklustest, mis panevad kõik vaatajad naeratama ja kaasa elama. Vanemuise teater on alati olnud pühendunud kvaliteetsete ja meeleolukate lavastuste loomisele ning “Marta ja Miisu” ei ole erand. Tulge ja osalege selle imelise etenduse sünnis ning laske end kaasa haarata teatri maagilisse maailma.

Vanemuise teatris algas teatri dramaturgi Anu Tontsi kirjutatud lastenäidendi “Marta ja Miisu” prooviperiood. Lemmiku kaotusest rääkiva õnneliku lõpuga näidendi seavad lavale lavastaja Ain Mäeots ja kunstnik Maarja Meeru.

26. aprillil näeb Teatri Kodus ilmavalgust “Marta ja Miisu”, lugu koolieelikutele ja algklasside lastele. “Marta ja Miisu” räägib väikesest Martast, kes ühel päeval koolist koju tulles ei leia oma armsat Miisut enam kusagilt. Marta kurbus on suur ja nii mõtlevad Marta ema ja postiljon Peeter koos välja, kuidas tüdrukut lohutada. Marta ja Miisu vahel algab kirjavahetus, mis viib õnneliku lõpuni.

Autor Anu Tonts ja lavastaja Ain Mäeots on ühel meelel, et lastega peab rääkima ka tõsistel teemadel, seepärast ei tasu kohkuda, et “Marta ja Miisu” on lähedase, praeguse näidendi puhul lemmiklooma kaotusega leppimise tükk.

“Lastetükid võivad rääkida ka päriselust. Keerulisi teemasid elust enesest ei tasu peljata, sest ka need on osa meie argipäevast. “Marta ja Miisu” on parimas mõttes teraapiline lavalugu, mille eesmärk on luua helgust,” rääkis lavastaja.

Lavastuses “Marta ja Miisu” mängivad Marta nimirolli kas Marta Sarapuu või Mailiis Aasajärv, ema rollis on Maria Annus ning sõbralikku postiljoni kehastab Helgur Rosental.

Loe rohkem:  Galerii: Estonias esietendub ühiskonnakriitiline muusikal "Kabaree" | Teater

Lastele suunatud lavastuse “Marta ja Miisu” prooviperiood Vanemuise teatris on alanud täis entusiasmi ja põnevust. Näitlejad, lavastaja ja kogu meeskond on pühendunud sellele, et tuua publikule unustamatu elamus. Vanemuise teater jätkab oma missiooni laste kultuurihariduse edendamisel ja loodab, et see lavastus toob rõõmu ja õpetlikkust noortele vaatajatele. Olge valmis naerma, nutma ja kaasa elama, sest “Marta ja Miisu” ootab teid Vanemuise lavalaudadel!

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga