Galerii: Uue Kunsti Muuseumis avati ema-poja Heljä ja Viggo Wallensköldi ühisnäitus | Kunst

2254710hd6b6t24

Tere tulemast Uue Kunsti Muuseumi, kus on välja pandud ema-poja Heljä ja Viggo Wallensköldi inspireeriv ühisnäitus! See ainulaadne näitus pakub külastajatele võimalust sukelduda kahe andeka kunstniku loomingusse ning avastada nende dünaamilist ja mõjuvat kunsti. Heljä ja Viggo Wallensköldi looming on täis emotsiooni ja sügavust, ning nende ühine näitus toob esile nende omavahelise sünergiaga loodud kaunid ja intrigeerivad teosed. Tulge ja avastage selle põneva näituse võlu ning laske end lummatada nende kunstikeelest, mis räägib lugusid ja inspireerib.

Pärnu Uue Kunsti Muuseumis avati 10. veebruaril Heljä ja Viggo Wallensköldi ühisnäitus “Juured ja õied”.

Viggo Wallensköldi (1969) juured on Eestis, õied aga puhkesid Soomes.
Nimelt sündis tema vanaema Ilse eelmise sajandi alguses Pärnu jõe paremkaldal Tori vallas Ollandi talus. Vaevalt täiskasvanuks saanud, läks neiu Soome põllumajandust õppima. Armus, abiellus, sünnitas tütre Heljä ning jäigi elama Porvoosse. Seal sündis ka tema tütrepoeg Viggo, kellest on kasvanud üks olulisemaid 21. sajandi Soome maalikunstnikke.

Läbimurre Viggo Wallensköldi kunstnikukarjääris toimus 2002. aastal, mil ta võitis Soome kunstiauhinna Dukatti. 2005. aastal valiti Wallensköld aasta noorkunstnikuks. Aastal 2022 hääletas Ars Fennical publik Viggo Wallensköldi parimaks Soome kunstnikuks.

Viggo esimene suur soolonäitus leidis aset 2008–2009. aastal Vene Muuseumis Peterburis. Mullu oli tema suurnäitus Helsingi Kunstimuuseumis (HAM).

Näitusel “Juured ja õied” esineb Viggo koos ema Heljä Wallensköldiga (1943). Ema elab siiani Porvoos, kus ta igal hommikul alustab uut sümbolistlikku maali kummalisest maailmast, kuhu me sündinud oleme.

“Juures ja õied” on Heljä ning Viggo Wallensköldi esimene ühisnäitus.

Kokkuvõttes võib öelda, et Heljä ja Viggo Wallensköldi ühisnäitus “Galerii” Uue Kunsti Muuseumis on olnud suurepärane kunstisündmus. Nende looming on hämmastavalt mitmekülgne ja inspireeriv. Nende tööd kõnelevad sügavaid emotsioone ning rikkalikku kujutlusvõimet. Näitus on tõestanud, et ema-poja kunstiline koostöö on võimas ja mõjuv. Külastajad on saanud nautida kaasaegse kunsti erinevaid vorme, mis on rikastanud nende kunstikogemust. Heljä ja Viggo Wallensköldi ühisnäitus on kindlasti jätnud unustamatu mulje kõigile kunstisõpradele Eestis.

Loe rohkem:  Pildid: Maryliis Teinfeldt-Grins näituse "Suuremjault mälëstustes" avamine | Kunst

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga