Galerii: Tallinna Kammerorkester ja nüüdismuusika keskus andsid ühise kontserdi | Muusika

2245302ha65bt24

Tere tulemast Tallinna Kammerorkestri ja nüüdismuusika keskuse ühisele kontserdile! Sel ööl täidab muusika meie südamed ja hinged, kui need kaks erakordset muusikaorganisatsiooni astuvad üles ühises esinemises. Galeriis saab olema võimalus kogeda nende kahe silmapaistva muusikagrupi oskusi ja talenti, kui nad toovad meile kaasa kõige kaasaegsema ja erakordsema muusika kogemuse. See kohtumine on midagi erilist ja unustamatut, mis jääb meie mälestustesse alatiseks. Tulge ja avastage koos meiega uusi helimaailmu!

Kontserdil musitseerisid Tallinna Kammerorkestri liikmed Katrin Matveus, Mari Targo (viiul), Mart Kuusma (vioola), Leho Karin (tšello) ja Andres Kungla (kontrabass), Yxus Ensemble koosseisus Mihkel Peäske, Jana Peäske, Iris Oja ja Tammo Sumera ning Eesti Elektroonilise Muusika Seltsi ansambel EMA koosseisus Taavi Kerikmäe, Tarmo Johannes, Doris Hallmägi ja Ekke Västrik.

Esitamisele tuli valdavalt 2024. aastal juubelit tähistavate heliloojate looming. “2. jaanuaril tähistas 80. sünnipäeva üks tänapäeva tähelepanuväärsemaid heliloojaid Peter Eötvös, 26. jaanuaril möödus 55 aastat Rauno Remme ja 29. jaanuaril 100 aastat Luigi Nono sünnist. Ees on ootamas Gustav Holsti, Arnold Schönbergi ja Charles Ivesi 150. ning Anton Bruckneri, Carl Reinecke ja Bedrich Smetana 200. sünniaastapäev. Kõiki neid heliloojaid tahame sel aastal oma kavades meeles pidada,” ütles Tallinna Kammerorkestri kammermuusika sarja kunstiline juht, tšellist Leho Karin.

Edaspidi toimuvad Tallinna Kammerorkestri kammermuusika kontserdid sagedusega kord kuus. 9. märtsi kontserdil “Scorda Tour” on kavas teosed, milles heliloojad on kasutanud scordatura-tehnikat. 21. aprillil annab keelpillikvartett M4gnet kontserdi “Magnettorm”, esitades muuhulgas Kristjan Randalu uudisteose “QR-tet”. 12. mail toimub kontsert “Tuubel”, kus Klassikatähtede saatest tuntud tuubamängija Toomas Oskar Kahuri ja Tallinna Kammerorkestri poolt tuleb esitamisele kaks esiettekannet: Jüri Lepa keelpillikvintett ja Peeter Vähi Canzone Capricciosa tuubale ja kammerorkestrile.

Loe rohkem:  Peedu Kass, Theodor Sink ja Villu Talsi astuvad mitmekülgse kavaga koos lavale | Muusika

Kammerorkester ja nüüdismuusika keskus andsid ühise kontserdi, mis pakkus publikule unustamatu muusikalise elamuse. Kontserdil esitatud kaasaegne muusika tõi esile Eesti heliloojate loomingut ning näitas Tallinna Kammerorkestri ja nüüdismuusika keskuse suurepärast koostööd. Publik oli vaimustatud mitmekülgsest repertuaarist ning professionaalsest esitusest. Sellised ühised kontserdid on olulised nii Eesti muusikamaastiku edendamise kui ka kultuurilise mitmekesisuse tõstmise seisukohalt. See oli tõeliselt meeldejääv ja inspireeriv õhtu!

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga