Galerii: Koolitantsu maakondlikele tantsupäevadele tõmbas joone alla Valgamaa | Koolitants

2317392hd2dat24

Tants on alati olnud oluline osa Eesti kultuurist ning see ilmekalt näha hiljutistel Koolitantsu maakondlikel tantsupäevadel Valgamaal. Galeriis toimunud sündmus tõi kokku mitmekülgseid tantsugruppe üle maakonna, kes esitlesid oma ainulaadseid etteasteid ning näitasid kirge ja pühendumust tantsukunstile. Valgamaa tantsupäevad olid täis energiat, emotsioone ja loomingulisust, ning kinnitasid tantsu olulisust noorte elus. See oli sündmus, mis jättis unustamatu mulje nii osalejatele kui ka publikule.

Koolitants 2024 viimane maakondlik tantsupäev toimus Valga kultuuri- ja huvialakeskuses 17. märtsil.

“Valga mudilased lõid pahviks oma julguse ja tublidusega ka keerulisemalt seatud koreograafiate ja tihedate liikumiskombinatsioonide esitamisel,” jagas Koolitants züriiliige Paul Bobkov.

Teine žüriiliige Kerstin Lõhmus lisas, et Valgamaa tantsijad tulid alati lavale särava energiaga. “Nad tõid endaga kaasa ehedad emotsioonid nii füüsilisel kui ka emotsionaalsel tasandil,” kiitis Lõhmus tantsijaid ja juhendajaid.

Maakondlike tantsupäevade žüriisse kuuluvad sel aastal tantsuõpetaja ja koreograaf Kerstin Lõhmus, tantsukunstnik ja liikumisterapeut Kristina-Maria Heinsalu ning tantsuõpetaja Paul Bobkov. 

Žürii viis pärast kontserte läbi vestlusringi tantsude autorite ja truppide juhendajatega, mis annab võimaluse žüriil, tantsuõpetajatel ja juhendajatel omavahel turvalises keskkonnas aktuaalsete tantsuküsimuste üle arutleda.

Koolitantsu festival jätkub aprillis piirkondlike tantsupäevadega, mis toimuvad Pärnu Kontserdimajas, Ugala teatris ja Jõhvi Kontserdimajas.

Valgamaa tunnustuspreemiad pälvisid: 

  • Julge ja nakatava energiaga stiilne esitus – stuudio Joy tantsuga “Trall Uku juures”, autor Ugis Racenis
  • Vahva teemaga loo vaba ja mänguline esitus – tantsukool Hop Dance tantsuga “Vanniskäik”, autor Kerli Vessin
  • Leidlikud grupikoreograafia momendid hoogsa energiaga esituses – tantsukool Hop Dance tantsuga “Luba mul olla laps!”, autor Kerli Vessin
  • Tugev karakteri kehastus põneva atmosfääriga tervikus – stuudio Joy tantsuga “Valgus pimeduses”, autor Nikolai Voitenko
  • Tantsu temaatikat toetav leidlik ja efektne kostüüm – Hargla kooli tantsulapsed tantsuga “Vallatud Kriipsu-Jukud”, autorid Sandra Mölder ja tantsijad
  • Liikuvate jooniste ja pärimuslike motiividega elurõõmus esitus – tantsukool Hop Dance tantsuga “Ilma rõõmud”, autor Arabella Kruuse
  • Kaunilt kandev käte motiiv olulise teemaga tervikus – Valga põhikooli tantsutrupp Lee tantsuga “Vaata peeglisse”, autorid Lisette Lee ja tantsijad
  • Rahvuslike motiividega kandvad hetked liikuvas koreograafias – Dream lastetants tantsuga “Segadus”, autor Ewe-Ly Oja
  • Temaatilised kujundid mõjusas muusika ja koreograafia sümbioosis – stuudio Joy tantsuga “Käänuline tee”, autor Vadim Šemeljov 
Loe rohkem:  Galerii: Koolitantsu Järva- ja Raplamaa maakondlik tantsupäev | Koolitants

Koolitantsu maakondlikud tantsupäevad toimusid 17. märtsini üle Eesti. Aprillis toimuvatel piirkondlikel tantsupäevadel astuvad teiste seas laval üles ka Koolitantsu Kompanii ning ETA Kompanii.

Festivali lõppkontserdid toimuvad 6. ja 7. mail Rahvusooperis Estonia. Lõppkontsertidel osalevate tantsude valiku teevad festivali kunstilised juhid Ingrid Mugu ja Kristiina Siig koos Eesti Noorte Tantsu Ühingu noortežüriiga. 

Koolitantsu maakondlikud tantsupäevad on jõudnud lõpule Valgamaal, tuues kokku noored tantsijad üle terve maakonna. See oli suurepärane võimalus näidata oma tantsuoskusi, luua uusi sõprussuhteid ning kogeda ühtekuuluvustunnet läbi tantsu. Osalejate entusiasm ja pühendumine olid muljetavaldavad ning üritus oli kindlasti edukas. Tantsupäevad on oluline osa koolinoorte kultuurist ning aitavad edendada tantsuhuvi ja loomingulisust. Loodame, et tulevikus jätkub neid sündmusi ja noored saavad jätkuvalt oma tantsupassiooni väljendada läbi selle imelise kunstivormi.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga