Galerii: Fotografiskas avati Peter Lindberghi näitus “Olemise kergus” | Kunst

2247966he661t24

Tere tulemast Fotografiskas avatud näitusele “Olemise kergus”, mis toob esile maailmakuulsa fotograafi Peter Lindberghi unikaalse loomingut. See näitus avab uksed moodsa kunsti maailma, tutvustades Lindberghi põnevaid ja sügavaid fotograafilisi teoseid. Tema tööd on tunnustatud kogu maailmas ning need kajastavad inimsuhteid, loomulikku ilu ning elegantset stiili. Olenemata sellest, kas olete kunstigurmaan või lihtsalt huvitatud maailmaklassi fotograafiast, see näitus pakub midagi kõigile. Tulge ja avastage Lindberghi maagiline maailm Fotografiskas!

2. veebruaril avati Fotografiska Tallinnas 90ndate supermodellide ajastu käivitaja, moefotograafi Peter Lindberghi (1944–2019) näitus “Olemise kergus”.

Avaüritusel jagasid teoste taga olevaid lugusid ja mälestusi Lindberghist tema pojad Benjamin ja Simon, peolt astusid läbi ka Lindberghiga koos töötanud Eesti ja ka maailmalavade tippmodellid Karmen Pedaru ja Carmen Kass. Näitusel saab näha mitmeid ikoonilisi fotosid, sealhulgas Carmen Kassi portreed.

Peter Lindberghi näitus juhatab sisse Fotografiska moekuu. Kuni märtsi esimeste nädalateni on kõik Fotografiska saalid moefotograafide päralt. Lindberghi kõrval saab vaadata Eesti fotograafia suurkuju, Toomas Volkmanni näitust “Täis minevik” ning kaasaegse moefotograafia tõusva tähe Elizaveta Porodina näitust “Maskiga/Maskita”.

Moekuu erisündmusteks on maineka moefotograafi Vincent Petersi siiatulek, kus ta lööb kaasa erinevatel üritustel, sh kohtumistel fotograafidega, aga ka Moekuu Talk, kus räägitakse moefoto hiiglaste jalajäljest maailmale ja Eestile, Kitty Florentine’i muusikaline tõlgendus Porodina näitusest ning Florian Wahli, Kris Lemsalu jt performance lavastus Volkmanni loomingust ja ajastust, mis kõik avavad moefotograafia valdkonna mitmekülgust. 

“Moefotograafia on tugevalt seotud reklaamiga, mistõttu kiputakse seda fotograafia alažanrina alahindama. Tegelikult on moefotodel ja -fotograafidel  kunstile omane võime muuta maailma – see kuidas me mingil ajahetkel näeme või muudame tõlgendust ilust, inimesest, väärtushinnangutest, võib olla nende kunstnike kätes. Nii on seda teinud ja teevad edaspidigi ka need kolm fotograafi, kelle töid hetkel näitame. Loodame, et nii leiavad paljud siit eripalgelist maailma-avastamist,” sõnas Fotografiska kaasasutaja ja juht Margit Aasmäe. 

Loe rohkem:  Kogo galeriis avati tõsist huumorit käsitlev näitus "Kaheksajala rokokoo" | Kunst

Kokkuvõttes võib öelda, et Peter Lindberghi näitus “Olemise kergus” on suurepärane näide tema ajatu fotograafiast. Tema võime jäädvustada ilu ja olemise sügavust on hämmastav ning see näitus tõestab tema talenti ja mõju kunstimaailmale. Fotode mastaapne kujundus ja esitlus Fotografiskas on samuti muljetavaldav ning pakub külastajatele unustamatu kunstielamuse. Lindberghi näitus on kindlasti väärt külastamist kõigile kunstihuvilistele, kes soovivad näha maailma läbi tema kauni ja mõtlemapaneva fotokunsti.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga