Galerii: emakeelepäeva suur ettelugemine Kadriorus | Kirjandus

2307978hd577t24

Tere tulemast Kadrioru suurele ettelugemisele, mis tähistab emakeelepäeva Eestis! Galerii on täis kirjanduslikku rikkust ja kultuuripärandit, mis pakub külastajatele unustamatu kogemuse. Üritus toob kokku nii tuntud kui ka noored andekad kirjanikud, kes loevad oma loomingut kauni Kadrioru lossi taustal. See on ideaalne võimalus sukelduda eesti keele ilusse ja mitmekesisusse ning nautida kirjanduse võlu. Tulge ja saage osa sellest inspireerivast sündmusest!

Emakeelepäeval toimus päikesetõusust kuni päikeseloojanguni Kadriorus presidendi kantselei ees kolmandat aastat järjest eestikeelsete tekstide suur ettelugemine, mida alustas päikesetõusul kell 6.39 president Alar Karis. .

Ligi 70 Eesti inimest lugesid eestikeelseid tekste kuni päikeseloojanguni kell 18.22.

“Tänavu juba kolmandat korda on president Karis palunud erinevate elualade inimesi endaga koos lugema emakeelseid tekste, mis kõnetavad nii lugejat ennast, aga loodame, et ka kuulajaid,” lausus presidendi kultuurinõunik Rasmus Puur.

“Et sel ilusal, meie oma keelele pühendatud päeval see keel kõlaks ning koos sellega öeldaks välja võimalikult erinevaid ja olulisi eesti keeles olemasolevaid mõtteid.”

Koos president Alar Karise ja Sirje Karisega osalevad ettelugemises Tiit Land, Berit Kaschan, Taimar Peterkop, Le Vallikivi, Peter Pedak, Indrek Sammul, Tiina Veismann, Vaiko Vaher, Gustav Erik  Herodes, Rein Raud, Edith Karlson, Madis Müller, Vaiko Eplik, Mari Jürjens, Genka (Henry Kõrvits), Johan Tali, Sveta Grigorjeva, Peeter Pere, Tiina Lokk, Maimu Berg, Olari Elts, Kadri Voorand, Kadri Kõusaar, Priit Võigemast, Eha Komissarov, Martti Helde, Lembit Peterson, Hardo Pajula, Allar Jõks, Margus Saar, Harry Liivrand, Mari-Liis Lill, Jaanus Samma, Marta Pulk, Jüri Engelbrecht, Grete Lõbu, Martin Herem, Tambet Tuisk, Marge Monko, Kristjan Port, Maiken Pius, Mirtel Mikk, Triinu Tamm, Jüri Nael, Jaan Undusk, Maarja Undusk, Toomas Siitan, Martin Reim, Eva Koldits, Flo Kasearu, Kelly Kruusimägi, Krislin Heinsoo, Oskar Niin, Tõnis Mägi, Ülle Kaljuste, Margit Mutso, Hendrik Toompere jr, Lydia Rahula, Tiit Pääsuke, Anu Säärits, Philippe Jourdan, Viktoria Ladõnskaja-Kubits, Jaan-Eik Tulve, Heiki Ernits, Marie Teppart, Jaan Elgula ja Anna Hints.

Loe rohkem:  Keeleminutid. Lume mitu olekut | Kirjandus

Kokkuvõttes oli emakeelepäeva suur ettelugemine Kadriorus innustav ja südantsoojendav sündmus kõigile kirjandushuvilistele. Üheskoos jagati armastust eesti keele ja kirjanduse vastu ning tuletati meelde nende olulisust meie kultuuris ja identiteedis. See oli suurepärane võimalus kogukonnale ühineda ja üheskoos nautida sõnade võlu ning ilu. Loodame, et sellised sündmused jätkuvad ka tulevikus, toetades eesti keele ja kultuuri säilimist ning järjepidevust.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga