Fotograaf Peter Lindbergh armastas visiooni tugevast ja lihtsast naisest | Kunst

685870hb2abt24

Tere tulemast Eestisse! Kunstimaailma kaotus on tugev ja lihtne, kui kaotame ühe oma kõige ikonilisema ja mõjukama fotograafi Peter Lindberghi. Tema armastus visiooni tugevast ja lihtsast naisest peegeldus tema töös ning mõjutas põlvkondi. Lindberghi fotod olid alati jõulised, ausad ja minimalistlikud, kuid samas täis sügavat emotsionaalsust. Tema kaotus jätab suure jälje kunstimaailma, kuid tema pärand elab edasi tema unikaalsete ja ajatute visioonide kaudu. Oleme tänulikud selle eest, et ta jagas oma andekust maailmaga ning jääme alatiseks mäletama tema kirevat panust kunsti valdkonnas.

Fotografiskasse on jõudnud esinduslik valik saksa päritolu maailmakuulsa moefotograafi Peter Lindberghi töödest.

Moefotograaf Peter Lindberghi näitusel “Olemise kergus” on väljas üle saja teose. Ikooniliste portreede kõrval on näha ka lavastatud seeriaid ja videosid. Lindberghi peetakse kaasaegse moefotograafia teerajajaks, kes klantspiltide asemel näitab oma piltidel supermodellide inimlikku külge. Maalitud nukukeste asemel portreteerib ta iseseisvaid ja ehedaid naisi ning nende lugusid.

“Peteril oli suuri inspireerijaid ja suuri sõpru. Hästi on teada tema sõprus Wim Wendersiga, Pina Bauschiga ja mitmete teiste väga isikupäraste ja tugevate loojatega. Ühe pildi nimi on “Hommage Pina Bauschile”, tema kuulsale teosele “Cafe Muller”, kus ta maalis sel moel naiste jalgu. Selle taga on põnev lugu II maailmasõja päevilt, kus naistel polnud raha, et osta kalleid sukki ja selle asemel maalisid nad musta värviga jalale triibu, mis tekitas illusiooni sukast. Peter armastas seda lugu, ta armastas visiooni naisest, kes on tugev ja lihtne, ja see kujutis peegeldub selles teoses,” ütles Simon Lindbergh, fotograafi poeg ja pärandihoidja.

Kokkuvõttes võib öelda, et fotograaf Peter Lindbergh oli tuntud oma unikaalse visiooni poolest, mis kujutas tugevaid ja lihtsaid naisi. Ta suutis läbi oma kunsti näidata naise ilu ja jõudu omal erilisel moel. Lindberghi panus kunsti- ja moemaailma jääb alatiseks meelde ning tema tööd jäävad inspireerima ka tulevasi põlvkondi. Tema pühendumine naiste tugevuse ja ilu esiletoomisele jätkab tänapäevalgi mõjutamast kunstnikke ja fotograafe üle maailma. tema pärand elab edasi ka Eesti kunstimaastikul.

Loe rohkem:  Minu kultuurielamus | Kai Realo ja Claude Monet | Kunst

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga