Farage võib pärast valimisi koputada tooride uksele | Välismaa

2245434h7a47t24

Tere tulemast Eestisse! Nigel Farage võib peagi pärast valimisi koputada tooride uksele, et neid uueks koalitsioonipartneriks paluda. See võib olla märkimisväärne muudatus Suurbritannia poliitikas ja võib tuua kaasa olulisi tagajärgi nii Suurbritanniale kui ka Euroopale tervikuna. Farage’i võimalik liitumine tooridega võib mõjutada ka Eesti ja teiste Balti riikide suhteid Suurbritanniaga. Sellest tulenevalt on oluline jälgida poliitilisi arenguid ning nende võimalikke mõjusid Eesti ja Euroopa jaoks.

Brexiti peamisi taganttõukajaid Nigel Farage vihjas, et võib pärast parlamendivalimisi üritada taasliituda tooride parteiga. Farage lahkus tooride parteist juba 1992. aastal.

Farage osaleb teisipäeval tooride partei parempoolse rühmituse üritusel. Seal astuvad veel üles endine peaminister Liz Truss, endised ministrid  Jacob Rees-Mogg ja Lee Anderson. See rühmitus toetab maksude kärpimist ning avaldanud valmisolekut viia Suurbritannia välja Euroopa inimõiguste konventsioonist. 

Farage osaleb seal üritusel kuulajana, ta osaleb seal telekanali GB News saatejuhina. Siiski tekitab tema kohalolek taas küsimusi, kas Farage plaanib lõpuks taasliituda tooride parteiga. Mõned poliitikud kahtlustavad, et Farage võib aidata nii parempopulistidel võtta üle tooride partei. 

Farage ütles ajalehele The Telegraph, et ei soovi enne valimisi tooridega liituda. Leht siiski uuris, kas ta võiks pärast valimisi tooride parteiga ühineda ning Farage vastas, et see oleneb sellest, milliseks kujuneb siis Briti parempoolne poliitiline maastik. 

“Ma arvan, et me peame lihtsalt ootama, et näha. Olen avatud kõige suhtes, mis juhtub pärast valimisi. Vaatame,” rääkis Farage. 

Farage siiski lisas, et suure tõenäosusega tooride partei ei kaldu piisavalt paremale, et ta saaks selle erakonnaga liituda. 

Sel aastal toimuvad Suurbritannias parlamendivalimised. Küsitlused viitavad, et tooride ajastu saab läbi ning leiboristid naasevad võimule.

Loe rohkem:  Poola kohus tunnistas seadusvastaseks avalik-õigusliku meedia likvideerimise | Välismaa

Kui Farage soovib saada pärast valimisi taas tooride liikmeks, peab selle heaks kiitma ka partei juhtkond. Valimiste kaotuse korral astub Rishi Sunak tagasi, tema järglane ei pruugi aga lubada Farage’il parteiga liituda.

Ka Lee Anderson andis pühapäeval mõista, et ei toeta Farage’i naasmist. 

Pole ka selge, kui suur on Trussi,  Jacob Rees-Mogg ja Lee Anderson rühmituse toetus, juba praegu tegutseb sarnases poliitilises ruumis viis erinevat tooride rühmitust. Jacob Rees-Mogg siiski tõi välja, et parempoolsed jõud mängivad poliitikas üha suuremat rolli. Tema sõnul poliitikud kaugenevad rahvast. 

“See väljendus hiljuti Prantsusmaal, Saksamaal ja Brüsselis nähtud protestides, samuti Hollandi valimistulemustes, valimisdebattides USA-s,” rääkis Jacob Rees-Mogg. 

Kokkuvõttes võib öelda, et Nigel Farage’il võib olla oluline roll Ühendkuningriigi poliitikas pärast järgmisi valimisi. Tema värske otsus seista valimistel ise kandideerimus kinnitab tema soovi oma poliitilist mõju suurendada. Kui ta suudab saavutada edu, võib ta tõepoolest saada oluliseks jõuks konservatiivide valitsuses. Samuti on selge, et Brexiti küsimus jääb endiselt huvide keskmesse ja Farage võib olla võtmeisik selle lahendamisel. Aeg näitab, milline roll talle tulevikus antakse, kuid tema mõju Ühendkuningriigi poliitikale tundub jätkuvat.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga