Eurovisiooni suur viisik astub sel korral lavale ka poolfinaalis | Eurovisioon

2303424h5b1et24

Tere tulemast Eurovisioonile, kus sel korral astub lavale suur viisik ka poolfinaalis! Eestis on Eurovisioon alati olnud üks oodatumaid muusikaüritusi, kus saavad kokku nii muusikaarmastajad kui ka tipptegijad üle kogu Euroopa. Sel aastal on oodata erilist pinget ja võimsaid esitusi, kui artistid võitlevad koha eest finaalis. Ole valmis tunnete ja meloodiate virr-varriks, sest Eurovisioon on tagasi ning toob kaasa palju elevust ja üllatusi!

Rootsi rahvusringhääling (SVT) teatas mitme suure muudatuse tegemisest Eurovisooni programmi, et muuta lauluvõistlus põnevamaks. Ühena muudatustest astuvad nüüdsest poolfinaalides üles ka suure viisiku ehk Prantsusmaa, Saksamaa, Itaalia, Hispaania ja Ühendkuningriikide ning eelmise aasta võitja ehk Rootsi esindajad.

Esimest korda lauluvõistluse ajaloos astuvad Eurovisiooni poolfinaalides publiku ette suure viisiku esindajad. Lisaks astub üles ka eelmise aasta võitja ehk Rootsi. Varasemalt on vaatajatele näidatud üksnes lõike automaatsete finalistide lavaproovidest. Endiselt on suurtele riikidele finaalikoht garanteeritud.

Esimeses poolfinaalis esitavad enda laulu Saksamaa, Rootsi ja Ühendkuningriigid. Teises poolfinaalis astuvad rahva ette Pranstusmaa, Itaalia ja Hispaania. Esinetakse teiste riikide keskel, mitte osana vaheaja aktidest.

“Me arvame, et poolfinaalis päriselt lavale astumine annab suurele viisikule ja võõrustajamaale võrdsemad võimalused. Lisaks on see võit nii kohapealsele publikule kui ka televaatajale, kuna nüüd nähakse kõiki etteasteid enne suurt finaali,” kommenteeris Eurovisooni peaprodutsent Ebba Adielsson.

Teise muudatusena on pikendatud ajavahemikku, mil finaalis enda lemmiku poolt hääletada saab. Hääletamine avatakse 11. mai finaalis enne esimese esineja lavale astumist, seega ei pea publik enam ootama kuniks kõik on enda etteaste teinud, vaid saab kohe võistluse käigus enda hääle anda.

Kui peagi lubatakse avalikustada veel üks suur muudatus Malmö 2024. aasta lauluvõistluse osas, siis mõned asjad jäävad ka samaks. Endiselt selguvad finaalipääsejad puhtalt publikuhääletuse kaudu. Alles finaalis annab hääli ka žürii, kelle punktidele liidetakse publiku hääled. Samaks jääb ka punktide väljakuulutamise kord.

Loe rohkem:  Järgmine noorte Eurovisioon toimub Hispaanias | Eurovisioon

Eurovisiooni esimene poolfinaal toimub 7. mail ning teine poolfinaal peetakse 9. mail. Lauluvõistluse finaal leiab aset 11. mail.

Sel aastal on Eurovisiooni lavalaudadele astumas tõeliselt suurejooneline viisik, mis paneb kõik muusikasõbrad põnevusest pulbitsema. Poolfinaalid on suurepärane võimalus neil artistidel end tõestada ning võita publiku südamed üle maailma. Eestil on alati olnud eriline koht Eurovisiooni südames ja meil on hea meel näha, et ka sel korral on meie esindaja valmistunud suureks väljakutseks. Oleme kindlad, et kõikidel Eesti muusikasõpradel on põhjust oodata põnevat ja emotsiooniderohket show’d!

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga