Euroopa meediahiiglased nõuavad Google’ilt 2,1 miljardit dollarit | Välismaa

2286465hca7et24

Käimas on suur lahing Euroopa meediahiidlaste ja Google’i vahel, kus meediaettevõtted nõuavad tehnoloogiahiiglaselt 2,1 miljardit dollarit kompensatsiooni eest. Selle vaidluse keskmes on autoriõiguste rikkumine ja sisu kasutamine ilma nõuetekohase tasuta. See võitlus heidab valgust suurele probleemile, millega meediaettevõtted kogu maailmas silmitsi seisavad, kui nad püüavad kaitsta oma sisu ja teenida õiglast tasu selle eest. Euroopa meediahiiglaste nõudlus on järjekordne verstapost selles võitluses, mis võib kujundada meedia tulevikku nii Euroopas kui ka kogu maailmas.

Veebiväljaanne Politico kirjutab, et 32 Euroopa meediaorganisatsiooni esitasid Google’i vastu hagi, väites, et tehnoloogiahiiglane kasutab ära oma domineerivat positsiooni reklaamiturul. Traditsioonilised meediafirmad nõuavad nüüd 2,1 miljardi euro suurust kahjutasu.

Meediahiiglased leiavad, et Google on kuritarvitanud oma valitsevat seisundit veebireklaamide turul, see aga kahjustab konkurentsi. Meediafirmad leiavad, et aus konkurents oleks vähendanud ettevõtete kulutusi ja suurendanud reklaamitulu.

Hagi esitati Hollandi kohtusse. Hagi esitasid mitu tuntud Euroopa meediafirmat, nende hulgas on Axel Springer, Schibsted, DPG Media  ja Sanoma Media Finland. 

Euroopa Komisjon teatas juba eelmise aasta juunis, et Google pärsib konkurentsi digitaalse reklaamitehnoloogia turul. Komisjoni teatel on Google domineeriv nii reklaamide avaldamisel kui ka ostmisel.

Euroopa Komisjon hakkas Google’i tegevust reklaamiturul uurima juba 2021. aastal.

Kokkuvõttes, Euroopa meediahiiglased nõuavad Google’ilt tohutut summat raha, süüdistades teda konkurentsi moonutamises. See võib olla oluline võit meediaettevõtetele, kes on aastaid võidelnud selle eest, et saada õiglast osa oma sisu eest makstavast tasust. Google’i vastus ja tulevikus tehtavad sammud peaksid andma aimu sellest, kuidas tulevased suhted meediaettevõtete ja platvormide vahel Euroopas kujuneda võivad. Asjaolu, et meediahiiglased on suutnud sellise suure summa välja nõuda, näitab, et tasakaal võib aegamööda nihkuda selliste ettevõtete kasuks.

Loe rohkem:  Malaisia sai uue kuninga | Välismaa

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga