Arst: Biden on terve ja kõlblik presidendikohustusi täitma | Välismaa

2286456hf0bdt24

Tere tulemast Eestisse, kus räägitakse suure põnevusega Ameerika Ühendriikide presidendivalimistest ning uuest president Joe Bidenist. Arstid on veendunud, et Biden on terve ja kõlblik täitma oma presidendikohustusi, toetades seeläbi tema võimekust juhtida ühte maailma võimsamat riiki. Eestlased hoiavad põnevusega silma peal sellel ajaloolisel hetkel ning ootavad põnevusega, milliseid muutusi Bideni administratsiooni ametiaeg kaasa toob.

USA president Joe Biden tegi Walter Reedi haiglas läbi põhjaliku tervisekontrolli ning sai Valge Maja arstilt oma tervisliku seisundi kohta positiivse hinnangu.

Valge Maja avalikustas kolmapäeval presidendi arsti samasisulise ametliku avalduse.

“President Biden on terve, aktiivne ja elujõuline 81-aastane mees, kes sobib edukalt presidendi ülesandeid täitma,” kirjutas riigipea arst Kevin O’Connor.

Tegemist oli Bideni viimase rutiinse kontrolliga Walter Reedi sõjaväehaiglas enne novembris toimuvaid presidendivalimisi.

Biden kommenteeris oma tervisekontrolli tulemusi ajakirjanikele juba enne O’Connori avalduse avalikustamist.

“Midagi ei erinenud eelmisest aastast. Kõik on korras. Nad ütlesid, et näen liiga noor välja, naljatas Biden ajakirjanikele, kes selle kohta küsisid.

Teiseks ametiajaks kandideeriv 81-aastane Biden on USA ajaloo vanim president.

Viimasel ajal on presidendivalimiste lähenedes korduvalt kahtluse alla seatud Bideni mälu ja otsustusvõime ning ka tema suutlikkus oma kohustusi täita.

Viimati pandi Bideni võimekus kahtluse alla veebruari alguses, kui eriasjade prokurör avaldas oma ettekande Bideni valdusest leitud salastatud dokumentide kohta. Eriprokurör ei soovitanud Bideni vastu kriminaalsüüdistust esitada, kuid tõi raportis esile Bideni väidetavad mäluprobleemid.

Dokumentide käitlemist uurinud eriasjade prokurör Robert Hur märkis oma ettekandes, et vandekohtul oleks raske Bidenit süüdi tunnistada. Raportis kirjeldati Bidenit kaastundliku ja heatahtliku, aga halva mäluga eaka mehena.

Bideni rivaal Donald Trump on sageli kirjeldanud Bidenit kui vana ja juba oma ametikohale kõlbmatut. Trump on praegu 77-aastane.

Loe rohkem:  Venemaa korraldas ulatusliku rünnaku Ukraina energiataristule | Välismaa

Kui Trump peaks presidendivalimised võitma, siis saaks temast ametiaja lõpus USA vanim president.

Möödunud aasta lõpus avaldas Trump oma arsti ametliku hinnangu, milles märgiti, et endise riigipea tervis on suurepärane.

Kokkuvõtvalt võib öelda, et arstide hinnangul on Joe Biden tervislik ja suuteline täitma oma presidendikohustusi. See annab kindlustunde nii Ameerika Ühendriikidele kui ka kogu maailmale, et USA-l on valitseja, kes on võimeline juhtima riiki ja tegema olulisi otsuseid. Bideni tervis on oluline tegur tema võimekuses juhtida riiki ja seista vastu keerukatele väljakutsetele. Seega võime usaldada, et ta suudab täita oma kohustusi ilma terviseprobleemideta.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga