Euroala majandus ilmutab tervenemise märke | Välismaa

2272074hcc8at24

Tere tulemast Eestisse! Viimastel kuudel on euroala majandus hakanud ilmutama selgeid tervenemise märke ning see on toonud kaasa positiivseid muutusi ka meie enda riigis. Tugevnenud majandus on toonud uusi võimalusi nii kohalikele elanikele kui ka välismaistele investoritele. Välismaa uudised kinnitavad, et Euroopa majandus on taas tõusuteel, mis tähendab suurepäraseid võimalusi majanduskasvuks ja investeeringuteks ka meie väikeses, kuid dünaamilises riigis. Tule ja avasta kõiki võimalusi, mida tervenev euroala pakub!

Eurotsooni PMI ehk ostujuhtide indeks tõusis veebruaris 48,9 protsendi tasemele, kuid jääb endiselt alla 50 punkti piiri, mis tähistab tööstustoodangu mahtude suurenemist. Siiski langes euroala majandusaktiivsus vähem kui jaanuaris.

Hamburgi Kommertspanga (HCOB) Flashi euroala ostujuhtide indeks (PMI) oli veebruaris 48,9, jaanuaris aga 47,9. See tähistab viimase kaheksa kuu aeglasemat langust. Ajalehe The Wall Street Journal küsitletud majandusteadlased eeldasid, et ostujuhtide indeks tõuseb veebruaris 48,5 protsendi tasemele. 

“See on lootuskiir, et euroala liigub taastumise suunas. Seda on eriti märgata teenindussektoris,” ütles HCOB ökonomist Norman Liebke. 

Saksamaa tööstussektor siiski jätkas langemist, see mõjutab ka kogu euroala majandusaktiivsust. 

“Saksamaa on hädas,” ütles uuringufirma Pantheon Macroeconomics ökonomist Melanie Debono.

Ka Norman Liebke ütles, et Saksa tööstus on praegu üsna nukras seisus. Tema sõnul tulevad oodatust paremad uudised aga Prantsusmaalt, kus ostujuhtide indeks tõusis oodatust rohkem. 

Kokkuvõttes võib öelda, et Euroala majandus ilmutab tervenemise märke, mis on positiivne uudis nii Euroopa Liidule kui ka Eestile. Majanduskasv ja tööhõive paranevad ning see peaks tooma kaasa ka suurema tarbimise ja investeeringud. Samas tuleb jätkuvalt olla ettevaatlik, kuna majanduse taastumine võib olla ebakindel ja jätkuvalt on probleeme nagu inflatsioon ja võlgade tasumine mõnedes Euroala riikides. Siiski on oluline jälgida neid positiivseid arenguid ning kasutada neid võimalusi Eesti majanduse edasiseks tugevdamiseks.

Loe rohkem:  Leedu peaminister esitas uueks kaitseministriks Laurynas Kasčiunase | Välismaa

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga