ETV eetris alustab uus ajaloosari “Eesti (täielik ja kontrollitud) ajalugu” | Tele/raadio

2270628hf25ct24

Tere tulemast ETV uuele ajaloosarjale “Eesti (täielik ja kontrollitud) ajalugu”! See põnev uus saade võtab vaatajad kaasa põnevale teekonnale Eesti ajalukku, avades peidetud lugusid ja paljastades uusi fakte. Sarja eesmärk on anda ülevaade Eesti ajaloost läbi erinevate perspektiivide, avades nii teadmiste rohkuse nii Eesti elanikele kui ka välismaalastele. Olge valmis sukelduma põnevasse minevikku ja avastama uusi teadmisi ning lugusid meie armsa Eesti ajaloost.

Reedel alustab ETV eetris humoorikas ajaloosari “Eesti (täielik ja kontrollitud) ajalugu”, mis viib inimesed omamoodi rännakule läbi Eesti ajaloo.

Avaloos räägib arheoloog Ain Mäesalu muuhulgas, et kroonika jälgi langes Madisepäeva lahingus 1000 eestlast, mõnedel andmetel isegi 1400. “Ülejäänud pääsesid põgenema, kuid ristisõdijad sai siit sõjasaagiks 200 eestlaste hobust.”

“Lahingus langes ka liivlaste vanem ja kõige tähtsam mees Kaupo, kes sai mitu haava ning millalgi suri, mitte päris kohe,” selgitas ta ja lisas, et kroonika järgi olevat Kaupo olnud väga õnnetu, sest ta sai neli haava, aga Jeesus Kristusel oli viis haava.

Madisepäeva lahingus langes ka Lembitu. “Lätlane Veko olevat ta krooniku järgi ära tundnud ja odaga läbi torganud.”

Sarja stsenarist on Tauno Vahter, režissöör Raivo Maripuu ja toimetaja Kai Väärtnõu. Saatejuht on Andrus Vaarik. Ajaloosarja on tootnud Eesti Telefilm.

“Eesti (täielik ja kontrollid) ajalugu on ETV eetris reedeti kell 20.15.

Kokkuvõttes on uus ajaloosari “Eesti (täielik ja kontrollitud) ajalugu” kindlasti põnev ja oluline lisandus ETV eetris. Sarja eesmärk on tuua vaatajateni Eesti ajaloo erinevaid tahke ning pakkuda uut perspektiivi meie riigi minevikule. See annab võimaluse mõista paremini meie rahva kultuuri, traditsioone ja otsuseid. Ajaloo mõistmine on oluline osa rahva identiteedist ning see saade aitab kaasa sellele, et meie minevik saaks paremini mõistetavaks ja kättesaadavaks kõigile huvilistele. Oleme elevil selle uue saate õnnestumise üle ning ootame huviga järgmisi osasid!

Loe rohkem:  ETV2 näitab Sally Rooney menuromaanil valminud sarja "Vestlused sõpradega" | Tele/raadio

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga