ERR-i kanalid vahendavad Tartust Euroopa kultuuripealinna avamist | Tele/raadio

2229381h3d73t24

Tere tulemast! ERR-i kanalid on põnevil vahendamast Tartu Euroopa kultuuripealinna avamist. See ajalooline sündmus toob esile selle Eesti linnas asuva kultuuripärandi ja dünaamilise kunstiskeene. ERR-i tele- ja raadiosaadetega saate kogeda selle pealinna avamise põnevust ja tähtsust Euroopa kultuuriareenil. Olgu teie kogemus meie kanalite kaudu rikas ja meeldejääv!

Sel reedel, 26. jaanuaril avatakse Tartus Euroopa kultuuripealinna tiitliaasta. Piduliku päeva kohtumised jõuavad ERR-i vahendusel nii televaatajate kui ka raadiokuulajateni.

Euroopa kultuuripealinna kohtumistele lükkavad reede hommikul Tartus hoo sisse ETV “Terevisioon” ja ETV+ hommikuprogramm “Kohv+”.

Päeva tipphetke, Tartu kesklinnas toimuva suurejoonelise avatseremoonia “Kõik on kokku üks!”, toob kell 19 kodudesse ETV. Avaetendusel, mis tähistab 2024. aastal vältava kultuuriprogrammi algust, astuvad üles tuntud Eesti artistid, näitlejad ja tantsijad, nagu näiteks Trad.Attack!, Lonitseera ja Sander Mölder. Kokku jõuab lavale üle saja artisti, kellest kõige vanem on 85-aastane ning noorim seitsmeaastane. Etenduse lavastaja on Taavi Tõnisson ja dramaturg Eero Epner.

Ülekande ajal vahendavad Tartu ning Lõuna-Eesti tegijate mõtteid ja meeleolusid ETV saatejuhid Karmel Killandi ja Marko Reikop. Saatel on kirjeldustõlge ja Jupiteris saab avatseremooniat vaadata ka viipekeelse tõlkega.

Tartusse suundub reedel ka Raadio 2, mis seab oma stuudio üles Raekoja platsil. Otsesaade Tartust algab koos “R2 päev” saatejuhtide Margus Kamlati ja Helle Rudiga kell 10.30. Otse-eetri võtab seejärel kultuursete kohtumistega üle “R2 draiv” koos Marta Püssa ja Kirke Antsmäega.

Kõik ERR-i kanalid on olnud võtmesõnaks Tartu Euroopa kultuuripealinna avamise vahendamisel. Nende pühendumine andis kõigile võimaluse osa saada selle ajaloolise sündmuse ilust ja olulisusest. Tele- ja raadiosaated tõid esile Tartu rikkalikku kultuuripärandit ning tõid esile linna dünaamilist kunsti- ja kultuuriskeene. Need kanalid aitasid tugevdada linna mainet kui olulist Euroopa kultuuri keskust ning inspireerisid vaatajaid ja kuulajaid osa võtma sündmustest, mis toimuvad Tartus aasta jooksul.ERR-i pühendumine aitas kaasa Euroopa kultuuripealinna avamise õnnestumisele.

Loe rohkem:  Marju Himma: hästi tehtud podcast paneb inimesed kuulama | Tele/raadio

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga