Tere tulemast Eestisse! Viimased uudised räägivad endisest Orbani liitlasest, kes esitab Ungari peaministrile üllatusliku väljakutse. Ootame põnevusega, kuidas see poliitiline draama välja kujuneb ja milliseid muutusi see kaasa toob Ungari ja kogu Euroopa jaoks. Olles huvitatud välismaistest sündmustest ja poliitilisest pingest, on see lugu kindlasti väärt jälgimist ning võib mõjutada ka meie enda riigi suhteid ja poliitikat. Esitame endale küsimuse – kuidas see kõik lõpeb ja millised tagajärjed sel võivad olla? Oleme valmis seda kõike jälgima ja arutama.
Endisest Orbani liitlasest Ungari ettevõtja Peter Magyar teatas reedel toimunud meeleavaldusel, et ta loob uue erakonna, mis esitab Ungarit valitsevale erakonnale Fidesz väljakutse.
Magyar esines veebruaris mitme sõnavõtuga, milles ta kritiseeris teravalt Ungari valitsuse sisemist toimimist ja otsuste langetamise tagamaid.
Opositsiooni soosikuks saanud endine Orbani liitlane ütles teda kuulama kogunenud toetajatele, et Ungari peaks tegema koostööd Brüsseliga, isegi kui kõik seal toimuv ei pruugi ungarlastele meeldida.
Sel nädalal uuringufirma Median avaldatud arvamusküsitluse järgi on 68 protsenti valijatest kuulnud Magyari poliitikasse tulekust ning 13 protsenti neist valijatest on valmis tema erakonda toetama.
Reede hommikul esines ka Orban kõnega oma toetajate ees seoses Ungari riigipühaga, mille käigus tähistatakse 1848. aasta Ungari revolutsiooni aastapäeva.
Orban ütles, et ta on valmis marssima Brüsseli poole ning “okupeerima” Euroopa Liidu pealinna.
Juuni alguses toimuvad Ungaris Euroopa Parlamendi valimised, mis on oluliseks testiks Orbani ja opositsiooni toetusele ühiskonnas. Ungari peaminister loodab lõigata kasu EL-is aset leidvast parempopulistlike erakondade toetuse kasvust, samas kui opositsioon panustab, et Ungari valijad on 2010. aastast alates kestnud Orbani valitsemisperioodist väsimas.
Ungari võtab 1. juulil Belgialt üle Euroopa Liidu eesistujariigi ametikoha.
Kokkuvõttes on endine Orbani liitlane, Ungari peaministrile väljakutse esitamine märk sellest, et poliitilised liitlased võivad omavahel lahkhelid tekitada. See näitab, et ka ühtsus võib mõnikord olla vaid illusioon ning poliitilised liidrid võivad olla valmis üksteise vastu väljakutseid esitama. See samm võib tekitada pingeid Ungari ja endise liitlase vahel ning muuta poliitilist maastikku nii Ungaris kui ka laiemalt Euroopas. See näitab, kui keeruline võib poliitiline maailm olla ning kuidas suhted võivad kiiresti muutuda.
Võib-olla tunnete huvi:
Kõigi riigiteenistujate 35-päevast puhkust seadusesse siiski ei kirjutata | Eesti
Selgus Prantsusmaa jalgpallikoondis koduseks olümpiaks | Jalgpall
Djokovic tagas Wimbledonis koha poolfinaalis | Tennis
Võrklaev soovitas Rail Balticu ettevõtte viia börsile | Majandus
Vene parlament kinnitas maksutõusud | Välismaa
Briti ja Prantsuse valimissüsteemid moonutavad tulemusi stabiilsuse nimel | Ühiskond
EM-i blogi | Kellest saab teine finalist? | Jalgpalli EM
Rein Sikk: igaüks, kes Venemaale läheb, maksku Eestile kümme eurot | Arvamus