Elon Musk pole enam maailma rikkaim inimene | Välismaa

2295141h4601t24

Kas see on tõesti võimalik? Elon Musk, visionäär ja Tesla ning SpaceX asutaja, pole enam maailma rikkaim inimene? Vastus on jaatav. Järsu aktsiahinna languse tõttu on Musk kaotanud oma rikkaima inimese tiitli. Kuid see ei vähenda tema mõju maailmale ega tema ambitsioone kosmosevaldkonnas. Ehk on see vaid ajutine tagasilöök tema pidevalt kasvavale impeeriumile. Mis on tema järgmine käik ja kuidas see mõjutab edaspidist arengut? See on küsimus, mis hõivab paljude mõtteid ja intrigeerib kogu maailma.

USA autotootja Tesla rajaja ja X-i (varem Twitter) omanik Elon Musk kaotas maailma rikkaima inimese tiitli kaasmaalasele Jeff Bezosele, kes on tuntud kui internetikaubanduse hiiu Amazoni rajaja.

Bloomergi andmetel oli esmaspäeva seisuga Bezose netovara suuruseks 200 miljardit dollarit, samas kui Muski netovara langes 198 miljardi dollarile ja Prantsuse ettevõtja Bernard Arnault netovaraks oli 197 miljardit dollarit. Arnault on tuntud kui Prantsuse ettevõtte LVMH omanik, millele kuuluvad sellised brändid nagu Moët, Hennessy ja Louis Vuitton.

Bezos on varemgi olnud maailma rikkaim inimene, kuid ta pidi loovutama tiitli Muskile 2021. aastal.

Muski netovara väärtus oli suurim 2021. aastal, kui selleks hinnati ligi 300 miljardit dollarit. Pärast sotsiaalmeediavõrgustiku Twitteri (nüüd X) omandamist 2022. aastal hakkas aga Muski netoväärtus langema. Musk ostis Twitteri 44 miljardi dollari eest ning ta oli sunnitud müüma osa talle kuuluvatest Tesla aktsiatest ostu rahastamiseks.

Viimase aasta jooksul langes Tesla väärtus 24 protsenti ning käesoleva aasta algusest vähenes Muski vara väärtus 31 miljardi dollari võrra.

Aasta alguses tabas Muski veel üks tagasilöök, kui kohtunik tunnistas ebaseaduslikuks Tesla tasustamispaketi Muskile kui ettevõtte tegevjuhile. Kui tasustamispakett oleks läbi läinud, oleks Musk teeninud kuni 55,8 miljardit dollarit lisaks. Kohtuniku sõnul kaasnesid tasustamispaketi vastuvõtmise protsessiga rikkumised.

Loe rohkem:  Küsitlus: eurooplased on Ukraina võidulootuse suhtes pessimistlikud | Välismaa

Ettevõtte tegevjuhtide ja rajajate vara on reeglina vähemalt osaliselt seotud nende ettevõtete aktsiate käekäiguga. Turu kõikumised võivad seega mõjutada oluliselt nende netovara suuruse hinnanguid, märgib Wall Street Journal.

Elon Muski kukkumine maailma rikkaima inimese positsioonilt on tõestuseks sellele, et finantsolukord võib kiiresti muutuda. Tema edu ja langus on meeldetuletus sellest, et ettevõtlusmaastik on kõikuv ning konkurents äärmiselt tihe. Ehkki Muski varandus võib olla vähenenud, jääb ta endiselt üheks maailma mõjukamaks ja uuenduslikumaks ettevõtjaks. Tema saavutused ja katsumused inspireerivad jätkuvalt paljusid ning panevad meid mõtlema ettevõtluse, innovatsiooni ja finantsmaailma dünaamika üle.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga