EL vabastas kaks miljardit eurot Ungari külmutatud raha | Välismaa

2290332h343bt24

Tere tulemast Eestisse! Viimased uudised on raputanud Euroopa Liitu, kui Euroopa Liit on otsustanud vabastada kaks miljardit eurot Ungari külmutatud raha. See samm on tekitanud palju arutelusid ja poleemikat üle kogu Euroopa. Mis see otsus tähendab Ungari jaoks? Kuidas see mõjutab teisi Euroopa riike? Kuidas see kajastub Euroopa Liidu suhetes? Olles rikkaliku ajalooga riik, on Eesti alati huvitatud Euroopa Liidu arengutest ning ootab põnevusega, mis sellest olukorrast välja tuleb.

Euroopa Komisjon vabastas kaks miljardit eurot Ungarile mõeldud, kuid varem õigusriigi rikkumiste tõttu külmutatud vahenditest.

Komisjoni pressiesindaja Stefan de Keersmaecker sõnul vabastati vahendid, sest Ungari täitis hariduse ja soolise võrdõiguslikkuse tingimused, mille seadis varem Budapestile Euroopa Komisjon, edastab Bloomberg.

Tegemist on osaga rohkem kui 30 miljardist eurost, mis olid külmutatud õigusriigi väidetavate rikkumiste tõttu. Budapesti hiljuti täidetud tingimused pole aga seotud Euroopa Liidu murega õigusriigi või korruptsiooni pärast.

EL vabastas detsembris veel 10,2 miljardit eurot Ungarile mõeldud vahenditest pärast seda, kui peaminister Viktor Orbani juhitud Ungari valitsus täitis kohtusüsteemi sõltumatusega seotud tingimused.

Reedel avalikustatud otsuse järel jääb külmutatuks veel 19 miljardit eurot Ungarile mõeldud Euroopa fondide vahendeid, ütles de Keersmaecker. Umbes pool neist vahenditest on osa pandeemiaaegsest Euroopa taasterahastust ja veel pool on Euroopa Liidu ühtekuuluvusfondi külmutatud vahendid.

ELi otsus vabastada kaks miljardit eurot Ungari külmutatud raha on oluline samm demokraatia ja õigusriigi põhimõtete kaitseks. See näitab, et EL ei talu autoritaarset käitumist ja on valmis võtma meetmeid selle vastu. Ungari valitsus peab austama rahvusvahelisi norme ja tagama poliitilise pluralismi ning sõltumatu kohtusüsteemi. Sellised otsused annavad lootust, et Euroopa Liit seisab jätkuvalt inimõiguste ja demokraatia eest ning julgustavad teisi riike järgima samu standardeid.

Loe rohkem:  Biden: Putin vastutab Navalnõi surma eest | Välismaa

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga