EL vabastab Poola õigusriigiprobleemide tõttu külmutatud abi | Välismaa

2273856h0bc9t24

Tere tulemast Eestisse! Viimasel hetkel jõudis meieni uudis, et Euroopa Liit on otsustanud vabastada Poolale mõeldud külmutatud abi. See otsus on tehtud seoses Poola õigusriigiprobleemidega, mis on tekitanud palju kõneainet ja muret üle Euroopa Liidu. See uudis on kindlasti oluline mitte ainult Poolale, vaid kogu Euroopa Liidu jaoks. Kuidas see otsus mõjutab meid siin Eestis ja millised on selle tagajärjed, sellest räägime täna siin meie väljaandes. Loodame, et saate meie uudistel silma peal hoida ja selle kohta rohkem teada saada. Aitäh, et olete meiega!

Euroopa Komisjoni president Ursula von der Leyen teatas reedel, et Brüssel vabastab õigusriigitüli tõttu külmutatud 137 miljardit eurot abi Poolale.

Ametlik otsus tehakse tuleval nädalal, ütles von der Leyen pärast kohtumist Poola peaministri Donald Tuskiga.

Viimane tervitas otsust ja kinnitas, et raha kulutatakse hästi.

Endine Euroopa Ülemkogu eesistuja Tusk vihjas nädala algul, et reedestel kõnelustel võivad poolakad kuulda kümnete miljardite eurode vabastamisest.

Pärast Tuski valitsuse ametisseastumist detsembris lasi Brüssel vabaks ka viis miljardit eurot Poolale ette nähtud summast roheenergiaprojektide läbiviimiseks.

Poola eelmisel Seaduse ja Õigluse partei valitsusel olid Euroopa Liiduga kehvad suhted. Varssavit süüdistati kohtunike sõltumatuse kahjustamises ja seetõttu külmutati talle koroonapandeemia taasterahastust ette nähtud kümned miljardid eurod.

Poola peab aprillis kohalikke valimisi, mis võivad praeguse valitsuse positsiooni riigis veelgi tugevdada.

Von der Leyenit saadab visiidil Belgia peaminister Alexander De Croo, kes arutab Poolaga Euroopa julgeoleku küsimusi ja toetust Ukrainale.

Kokkuvõttes võib öelda, et Euroopa Liidu otsus vabastada Poola külmutatud abi õigusriigiprobleemide tõttu on tekitanud Eestis palju debatti ja arutelu. Enamus poliitikuid ja kodanikke on toetanud ELi otsust, kuid on ka neid, kes kritiseerivad seda sammu. See samm näitab ELi jätkuvat pühendumust õigusriigi põhimõtetele, samas kui see tekitab ka küsimusi abi tingimusteta kättesaadavuse kohta. Kindlasti jätkub arutelu selle teema üle Eesti poliitilises ja ühiskondlikus sfääris.

Loe rohkem:  Fico avaldas toetust Orbanile seoses Ukraina abi blokeerimisega | Välismaa

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga