Eestlannad mahtusid IBU karikasarjas esimese 45 sekka, mehed mitte | Laskesuusatamine

1706975532 2206501he667t24

Tere tulemast Eestisse, kus laskesuusatamine on üks olulisemaid spordialasid! Viimasel IBU karikasarja etapil suutsid Eesti naised tõestada oma jõudu ja oskusi, mahtudes esimese 45 hulka. See on suurepärane saavutus ning tõestab meie sportlaste pühendumust ja talenti. Paraku meeste meeskond ei suutnud sama tulemust saavutada, kuid see annab neile vaid rohkem motivatsiooni ja eesmärgi järgmiseks korraks. Laskesuusatamine on osa Eesti kultuurist ja traditsioonist ning meie sportlased on alati valmis näitama maailmale oma võimeid.

Laskesuusatamise IBU karikaetapil Saksamaal Arberis oli laupäeval võistlustule neli eestlannat, kellest parima tulemuse pälvis 18. kohaga lõpetanud Regina Ermits. Nii Tuuli Tomingas, Susan Külm kui Johanna Talihärm mahtusid esimese 45 sekka.

Naiste 7,5 km sprindis teenis esikoha veatult lasknud norralanna Karoline Erdal, kes ületas finišijoone ajaga 21.22,0. Teiseks jäi prantslanna Camille Bened (0+1; +15,2), esikolmikusse mahtus veel austerlanna Lea Tothschopf (1+0; +28,4).

Parima eestlasena teenis mõlemas lasketiirus korra eksinud Regina Ermits 18. koha (2; +1.25,7). Lamadestiirus kaks korda ja püstitiirus korra eksinud Tuuli Tomingas ei jäänud kuigi palju kaugemale ning pälvis 22. koha (3; +1.36,2). Lamades veatult lasknud, kuid püstitiirus kaks märki üles jätnud Susan Külm lõpetas 32. kohaga (2; +2.12,3).

Ainsa eestlannana ei pälvinud punktikohta Johanna Talihärm, kes eksis mõlemas tiirus kaks korda ja lõpetas 45. kohaga (4; +2.52,8).

Meeste 10 km sprindis saatis taas edu norralasi, kui puhtalt lasknud Johan-Olav Botni järel sai teise koha püstitiirus ühe möödalasu teinud Martin Uldal (+38,5). Eesti parimana oli Kristo Siimer (3+1; +4.06,2) 50., Jaroslav Neverov (1+3; +4.43,2) oli 58. ja Mark-Markos Kehva (1+3; +6.49,1) sai 83. koha.

Kokkuvõtvalt võib öelda, et Eesti naiste laskesuusatajad tegid suurepärase esituse IBU karikasarjas, jõudes esimese 45 hulka. See näitab nende pühendumust ja tööd pingelisel võistlushooajal. Samas on kahetsusväärne, et meeste võistkond ei suutnud sama teha. Siiski on oluline meeles pidada, et spordis on alati võite ja kaotusi ning oluline on keskenduda järgmistele võimalustele ja püüda parandada tulemusi tulevikus. Eesti laskesuusatamine on kindlasti tulevikus helge tänu nende sportlaste pühendumusele ja tahtejõule.

Loe rohkem:  Ülipõnev lõpuheitlus tõi Norrale kodupubliku ees võidu, Eesti 15. | Laskesuusatamine