Eestlannad mahtusid IBU karikasarja etapil esimese 45 sekka | Laskesuusatamine

2206501he667t24

Tere tulemast Eesti! Laskesuusatamise IBU karikasarja etapil suutsid Eesti naised särama lüüa, mahutades end esimese 45 sekka. See saavutus näitab nende tugevat füüsilist vormi ja silmapaistvat suusatamisoskust. Eestlannad on tuntud oma visa tööeetika ja tahtejõu poolest ning nende saavutus on suurepärane näide sellest. Laskesuusatamine on Eesti kultuuris oluline ja jälgitav spordiala ning sellest saavutusest ollakse kindlasti siin väga uhked. Tule ja tunne kaasa meie laskesuusatamise staaridele!

Laskesuusatamise IBU karikaetapil Saksamaal Arberis oli laupäeval võistlustule neli eestlannat, kellest parima tulemuse pälvis 18. kohaga lõpetanud Regina Ermits. Nii Tuuli Tomingas, Susan Külm kui Johanna Talihärm mahtusid esimese 45 sekka.

Naiste 7,5 km sprindis teenis esikoha veatult lasknud norralanna Karoline Erdal, kes ületas finišijoone ajaga 21.22,0. Teiseks jäi prantslanna Camille Bened (0+1; +15,2), esikolmikusse mahtus veel austerlanna Lea Tothschopf (1+0; +28,4).

Parima eestlasena teenis mõlemas lasketiirus korra eksinud Regina Ermits 18. koha (2; +1.25,7). Lamadestiirus kaks korda ja püstitiirus korra eksinud Tuuli Tomingas ei jäänud kuigi palju kaugemale ning pälvis 22. koha (3; +1.36,2). Lamades veatult lasknud, kuid püstitiirus kaks märki üles jätnud Susan Külm lõpetas 32. kohaga (2; +2.12,3).

Ainsa eestlannana ei pälvinud punktikohta Johanna Talihärm, kes eksis mõlemas tiirus kaks korda ja lõpetas 45. kohaga (4; +2.52,8).

Pärastlõunal toimub meeste 10 km sprint, kus Eestit esindavad Kristo Siimer, Jaroslav Neverov ja Mark-Markos Kehva. 7. veebruaril saavad Tšehhis Nove Mestos alguse laskesuusatamise maailmameistrivõistlused.

Kokkuvõtteks võib öelda, et Eesti laskesuusatajad on näidanud end IBU karikasarja etappidel väga head tulemust. Nende esinemine esimese 45 sekka on suurepärane saavutus ja näitab nende jõulist osalemist rahvusvahelisel tasemel. See tulemus annab kindlasti positiivset motivatsiooni ja enesekindlust edaspidiseks võistlushooajaks. Eesti laskesuusatamine on teinud kindlaid samme tulemuslikkuse parandamisel ning meil on põhjust olla nende saavutuste üle uhked. Loodame, et Eesti laskesuusatamine jätkab sarnase eduga ka tulevikus.

Loe rohkem:  VAATA OTSE | Kuidas läheb eestlannadel neidude tavadistantsil? | Laskesuusatamine

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga