Eestlannad IBU karikasarjas esimese 60 sekka ei mahtunud | Laskesuusatamine

2206213he889t24

Eestlannad võitlesid kõvasti, kuid kahjuks ei mahtunud IBU karikasarja esimese 60 sekka. Laskesuusatamise võistlused on alati pingelised ning iga naise sooritus oli meisterlik. Kuigi tulemused ei olnud päris soovitud, ei vähenda see siiski nende julget võitlust ning pühendumust spordialale. Eestlannad näitasid oma vastupidavust ja tahet võidelda kõrgemate kohtade nimel ning kindlasti on neil veel palju võimalusi tulevikus hiilgavaid tulemusi saavutada. Eesti laskesuusatamise maailm on täis põnevust ja ootusärevust ning järgmised võistlused toovad kindlasti kaasa uusi väljakutseid ja võimalusi tõestada end maailma tipptasemel.

Laskesuusatamise IBU karikaetapil Austrias Obertilliachis oli neljapäeval 12,5 km tavadistantsil võistlustules kolm eestlannat, kellest parima tulemuse pälvis 66. kohaga lõpetanud Hanna-Brita Kaasik.

Esialgu kolmapäevaks planeeritud, kuid udu tõttu päeva võrra edasi lükatud tavadistantsi lõpetas esikohaga veatult lasknud sakslanna Lisa Maria Spark, kes lõpetas ajaga 36.34,6. Teise koha teenis prantslanna Chloe Chevalier (2; +12,5) ning esikolmikusse mahtus veel tema kaasmaalane Camille Bened (1; +17,1).

Parima eestlannana 66. kohaga lõpetanud Hanna-Brita Kaasik läbis puhtalt vaid esimese lasketiiru ning eksis järgnenud kolmes kokku kuus korda, kaotades lõpuks võitjale seitsme minuti ja 13 sekundiga. Suusaaegade arvestuses oli Kaasik 49.

Grete Gaim ei eksinud esimeses kolmes tiirus, aga jättis siis neljandas neli märki üles ning lõpetas 75. kohaga (+9.27,0). 19-aastane Eliisabet Bremann eksis kaheksal lasul ning lõpetas 90 võistleja konkurentsis 85. kohaga (+15.11,2).

Kuigi Eesti laskesuusatajad ei suutnud IBU karikasarjas esimese 60 hulka mahtuda, tuleb siiski tunnustada nende püüdlusi ja pingutusi. Laskesuusatamine nõuab suurt pühendumist ja treeningut ning meie sportlased teevad kõik endast oleneva, et püsida konkurentsis. See on oluline samm nende arengus ja järgmisteks võistlusteks valmistumisel. Olgu see tulemus inspiratsiooniks neile ja kõigile teistele Eestis, kes unistavad suurest spordiedust. Loodame, et tulevik toob neile edu ja saavutusi!

Loe rohkem:  Talihärm säilitas koha 30 parema seas | Laskesuusatamine