Eesti VR-mäng “Bootstrap Island” ilmub Steami platvormil | kultuur

2272038he961t24

Tere tulemast Eesti VR-mängu “Bootstrap Island” maailma! See põnev mäng on viimaks saadaval Steami platvormil ning pakub mängijatele võimalust sukelduda lummavasse virtuaalreaalsuse maailma. Mängijad saavad avastada Eesti loodust ja kultuuri, lahendada põnevaid ülesandeid ning kogeda unustamatuid seiklusi. “Bootstrap Island” on loodud selleks, et tuua Eesti ainulaadne kultuur ning loodus lähemale mängijatele üle maailma. Olgu sa siis kogenud VR-mängija või lihtsalt uudishimulik avastaja, see mäng pakub midagi kõigile. Astu sisse ja sukeldu Eesti maagilisse maailma!

Tallinnas tegutsev virtuaalreaalsuse (VR) stuudio Maru VR teatas, et nende kauaoodatud “Robinson Crusoe’st” inspireeritud virtuaalreaalsuse ellujäämismäng “Bootstrap Island” ilmub 22. veebruaril early access mänguna ülemaailmsel mängude platvormil Steam.

Mängijad satuvad 17. sajandi laevahuku tagajärjel salapärasele troopilisele saarele, kus nad peavad ellu jäämiseks kiiresti kohanema uute oludega. Nad peavad leidma süüa, juua ja relvastust, uurima saare mitmekülgseid maastikke, lihvima tuletegemise oskusi ja valmistuma öisteks kokkupõrgeteks metsikute loomadega.

Stuudio sõnul on tegu kaasahaarava virtuaalse seiklusega, mis muudab ellujäämise põnevalt avastuslikuks teekonnaks, mis nõuab vastupidavust ja strateegiliste valikute tegemist.

“Me oleme loonud selle mängu spetsiaalselt virtuaalreaalsuse jaoks ja keskendume just haaravatele interaktsioonidele ja narratiivi arendamisele. Tänu VR-tehnoloogiale saavad inimesed meie loodud maailma kogeda nii usutavalt, et võib tekkida tunne, et oled päriselt seiklusraamatu sündmustesse sattunud. Mängus pole otseseid juhtnööre ehk julgustame mängijaid uurima ja ise välja mõtlema, milline on nende ellujäämistaktika. Võimalusi on väga palju erinevaid”, selgitas mängu loovjuht Rein Zobel.

Maru VR on Eesti virtuaalreaalsuse stuudio, mis on alates 2016. aastast loodud ligi 40 erinevat VR elamust ja mängu. Nende loodud mängude hulka kuuluvad näiteks “Kas sinus on kangelast”, “Kalevipoja retk Põrgusse”, “Lend ümber Teletorni” ja “Muusikarännak”. “Bootstrap Island” on nende esimene kõrgema järgu VR-mäng, mis avaldatakse Steami platvormil.

Loe rohkem:  Tiit Ojasoo: teatrietiketti võiks aeg-ajalt meelde tuletada | Kultuur

Kokkuvõttes võib öelda, et Eesti VR-mäng “Bootstrap Island” ilmumine Steami platvormil on suur saavutus Eesti mängutööstuse ja kultuuri jaoks. See avab uusi võimalusi rahvusvahelisele publikule tutvustamaks Eesti loodud virtuaalreaalsuse maailma. Lisaks on see suurepärane võimalus edendada Eesti kultuuri ja loovust. Mängu populaarsus ja edu võivad aidata kaasa Eesti mängutööstuse kasvule ning julgustada teisi arendajaid ja loojaid järgima oma kirge ja looma uusi ja põnevaid projekte.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga