Eesti võrkpalli rahvusnaiskonna uueks peatreeneriks saab Andres Toobal | Võrkpalli Eesti koondis

2033585ha8a1t24

Tere tulemast Eesti võrkpalli uue peatreeneri, Andres Toobali, valimise uudisele! Toobal, endine Eesti rahvusnaiskonna võrkpallur, on nüüd võtnud vastu väljakutse juhendada oma endist meeskonda uute kõrguste poole. Tema pühendumus ja kirg mängu vastu teevad temast ideaalse kandidaadi viima Eesti võrkpalli rahvusnaiskond uuele tasemele. Loodame, et uus peatreener suudab meeskonna innustada ja juhendada neid suurepäraste saavutusteni rahvusvahelisel areenil. Ootame huviga, mida tulevik toob!

Võrkpalli Eesti rahvusnaiskonna uueks peatreeneriks valiti seni abitreeneri rollis olnud Andres Toobal. Toobal võtab peatreeneriohjad üle itaallaselt Alessandro Oreficelt, kes otsustas 2+2 lepingut mitte pikendada ja asus juhendama Sloveenia koondist.

Eesti Võrkpalli Liidu president Hanno Pevkur sõnas, et uueks juhendajaks saav Toobal on end juba mõne aastaga väga hästi tõestanud. “Andres on endise sidemängijana tark ja ka tasakaalukas, et suuta oma ideid mängijateni viia,” sõnas Pevkur.

“Ta on naiste koondise juures töötanud kahe itaallasest peatreeneri abilisena ja saanud ka Itaalia koolkonna teadmisi, lisaks on tal endise tippmängijana tugev kogemustepagas. Olen kindel, et Andresel on ka koondise liikmete seas piisavalt autoriteeti ja naiskond suudab eeloleval suvel näidata sama võitluslikke esitusi nagu möödunud aastal Hõbeliigas ja kodusel EM-il.”

Andres Toobal on Eesti naiste koondise juures abitreenerina tegutsenud alates Lorenzo Micelli ajast ehk 2020. aastast. Nüüd tundus õige hetk, et pakutud peatreenerirolli proovida, ütles endine sidemängija.

“Ma tegelikult ütlesin nii Alessandrole kui ka mõnedele mängijatele juba eelmisel aastal, et abitreenerina ma ei jätkaks, vaid pühenduksin pigem perele. Aga et Alessandro otsustas mitte jätkata, siis kuigi valikut oli ka välismaalt uue juhendaja osas, siis oleks olnud kahju kogu tehtud tööd mitte jätkata,” lausus Toobal.

“Oleks mõistlik edasi minna, et noored saaksid sama süsteemi järgi jätkata. Ja eks tunnetasin ka teatud kohustust, sest olen abitreenerina neli aastat tööd teinud ja ka mängijate usalduse teeninud, ehk et nüüd oleks aeg ise proovida,” kommenteeris Toobal, kellega sõlmitakse 2+1 leping ehk kui kvalifitseerutakse Euroopa meistrivõistluste finaalturniirile, leping pikeneb.

Loe rohkem:  Pevkur: kindlasti finantside taha treeneri palkamine ei jää | Võrkpalli Eesti koondis

“See on kahtlemata korralik väljakutse ja uus roll. Sellised muutused toovad mugavustsoonist välja ja panevad tegutsema. Kindlasti ei alusta me nullist ehk jätkame seniste põhimõtete järgi ja see peaks mängijate jaoks olukorra mugavamaks tegema. Aga muidugi on mul ka enda ideed, mida ellu viia ja mida senised juhendajad pole ehk proovinud. Prioriteet pole sel aastal tulemus, vaid, et mängijad saaksid areneda ja et tulevikus mängitaks rohkem väljas. Proovime taset tõsta ja samm-sammult paremaks saada,” lisas uus juhendaja.

Abitreeneritena aitavad Toobalit Marko Mett ja Valdis Radionenkov, füsioterapeut on Annabel Kutman, ÜKE-treener Krete Junson, statistik mänedžer Mihkel Sagar, arst Mari Arak.

Toobal saab end eesootaval koondisesuvel kohe korralikult proovile panna, sest suve esimeses pooles ootab ees Euroopa Kuldliiga, kus Eesti naiskond saab tänu Hõbeliiga võidule kaasa teha esmakordselt. Lisaks mängitakse Euroopa meistrivõistluste valiksarja mänge.

Andres Toobal’s appointment as the new head coach of the Estonian women’s national volleyball team is a promising development for the future of the team. With his experience as a former professional player and as a coach, Toobal brings a wealth of knowledge and expertise to the team. His leadership and strategic approach will undoubtedly help the team reach new heights in international competitions. Estonian volleyball fans can look forward to an exciting era under Toobal’s guidance, and the team is well-positioned to achieve success on the world stage.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga