Eesti sportlased on taas tõestanud oma võimekust rahvusvahelises lestaujumise maailmas, jõudes MK-etapil pjedestaalile. Ujumine on alati olnud oluline osa Eesti spordikultuurist ning meie sportlased on alati tulnud välja tugevate tulemustega rahvusvahelistel võistlustel. Nende saavutused inspireerivad ja motiveerivad meid kõiki jälgima ja toetama meie sportlasi nende püüdlustes saavutada tipptulemusi ning tuua au Eestile rahvusvahelisel spordiareenil.
Prantsusmaal Aix-en-Provence’i linnas toimunud aasta esimesel lestaujumise MK-etapil tegid Eesti sportlased häid tulemusi ja jõudsid ka pjedestaalile.
Juunioride vanuseklassis oli heas hoos Polina Ikkonen, kes endast kaks aastat vanemate sportlaste konkurentsis võitis kaks medalit. Ta teenis esmalt pronksmedali 200 meetri immersion-distantsil ja sama karva medali poole pikemal maal.
Teise juuniorina võistlustules olnud Pauline Tanis teenis tihedas konkurentsis hõbemedali 50 meetri surface-distantsil ja lõpetas viiendana 50 meetri bifins-sprindis.
MK-etapil sportlaste esindajana olnud Eesti Allveeliidu juhatuse liige Vitalia Telpt sõnab, et medal tõestab eestlaste kõrget taset. “Tüdrukute medalid on väga tubli saavutus ja seda veel endast mitu aastat vanemate sportlastega võisteldes. Loodetavasti suudavad Polina ja Pauline hooaja jooksul enda taset veelgi tõsta ning jõuavad suvel toimuvatel Euroopa juunioride meistrivõistlustel kõrgetele kohtadele,” sõnas Telpt.
Täiskasvanute konkurentsis oli eestlastest stardis Carmel Uibopuu ja Anna Võsokovski. Uibopuu tegi oma parima etteaste 1500 meetri surface-distantsil, teenides kõige pikemal distantsil 12 osaleja seas neljanda koha. Võsokovski parimaks jäi 50 meetri apnea-sprindi 13. koht.
Telpt ütles, et lestaujumine on populaarne ka mitmete tavaujujate seas. “Prantsusmaal startis teiste seas näiteks 50 meetri lühiraja liblikujumise maailmarekordimees Szebasztian Szabo ning aastate jooksul on teisigi tippujujaid stardis olnud,” sõnas eestlaste esindaja.
Aasta esimene lestaujumise MK-etapp oli sportlaste seas populaarne ning võistlustest võttis osa enam kui 500 sportlast 19 riigist. “Kui võrrelda näiteks ujumise MK-etappidega, mis mullu oktoobris toimusid, siis lestaujumise avaetapil oli tunduvalt rohkem sportlasi,” võrdles Telpt. “Need kaks spordiala siiski täiendavad teineteist, mitte ei konkureeri. Paljud tavaujujad kasutavad enda treeningutel erinevaid lestasid, et saada kiiremaks ja miks mitte siis aeg-ajalt võistelda veidi teistsuguses keskkonnas.”
Järgmine lestaujumise MK-etapp toimub 21.-24. märtsini Itaalias, kus stardis on ka Eesti koondislased.
Eesti sportlaste suurepärane esitus lestaujumise MK-etapil tõi neile kauaoodatud koha pjedestaalile. Nende pühendumus ja auahnus treeningutes on end ära tasunud ning nende saavutus on suureks inspiratsiooniks terves riigis. Eesti ujumine areneb kiiresti ja sportlaste tase tõuseb jätkuvalt. Oleme uhked meie ujumistalentide üle ning loodame, et see saavutus innustab ja motiveerib noori ujumishuvilisi järgima nende jälgedes. Eesti ujumine on kindlasti heledas tulevikus.
Võib-olla tunnete huvi:
Kõigi riigiteenistujate 35-päevast puhkust seadusesse siiski ei kirjutata | Eesti
Selgus Prantsusmaa jalgpallikoondis koduseks olümpiaks | Jalgpall
Djokovic tagas Wimbledonis koha poolfinaalis | Tennis
Võrklaev soovitas Rail Balticu ettevõtte viia börsile | Majandus
Vene parlament kinnitas maksutõusud | Välismaa
Briti ja Prantsuse valimissüsteemid moonutavad tulemusi stabiilsuse nimel | Ühiskond
EM-i blogi | Kellest saab teine finalist? | Jalgpalli EM
Rein Sikk: igaüks, kes Venemaale läheb, maksku Eestile kümme eurot | Arvamus