Eesti-Soome elektriühendus EstLink 2 on rikke tõttu tööst väljas | Majandus

1271663hd6f6t24

Tere tulemast Eestisse! Hetkel on Eesti ja Soome vaheline elektriühendus EstLink 2 kahjuks rikke tõttu tööst väljas, mis tähendab, et elektri import ja eksport on mõjutatud. See olukord mõjutab oluliselt meie majandust ja tarbijaid. EstLink 2 on olnud oluline elektrijuhe, mis on taganud stabiilse elektrivarustuse ja madalad hinnad nii Eestis kui Soomes. Sellest tulenevalt on oluline leida lahendus kiiresti. Loodame, et see probleem saab varsti lahendatud ning elektriühendus taastatud.

Neljapäeva öösel vastu reedet tuvastati Eesti ja Soome vahelise elektriühenduse EstLink 2 rike.

Reede hommikul avarii põhjus teada ei olnud ning süsteemihaldurid tegelesid rikke põhjuste uurimisega.

Eleringi teatel on Eesti varustuskindlus tagatud ja hetkel sellele ohtu ei ole. Kuni reedese päeva lõpuni kasutab Elering EstLink 2 kaudu tulema pidanud elektrienergia kompenseerimiseks regioonis olevaid reservvõimsuseid, mida käivitataksegi taoliste rikete esinemisel.

Juhul kui rikke kõrvaldamine kestab kauem, siis alates laupäevast asendavad EstLink 2 meie regioonis paiknevad teised tootmisseadmed, mis täna oma pakkumistega elektrienergiaturule ei pääsenud, märkis Elering.

EstLink 2 koosneb konverterjaamadest Eestis ja Soomes ning üle 170 kilomeetri pikkusest alalisvoolu liinist, millest ligi 12 kilomeetrit asub maakaabelliinina Eesti maismaal, ligi 147 kilomeetrit kulgeb mööda Soome lahe põhja merekaablina ning umbes 14 kilomeetrit paikneb õhuliinina Soome maismaal.

Kokkuvõttes võib järeldada, et Eesti-Soome elektriühendus EstLink 2 rike on tekitanud olulist mõju mõlema riigi majandusele. Elektriühenduse väljalülitumine on toonud kaasa elektrihinna tõusu ning tarbijate ja ettevõtete jaoks ebakindluse. Lisaks on pidanud mõlemad riigid leidma alternatiivseid viise elektrienergia hankimiseks, mis on toonud kaasa lisakulutusi ja logistilisi väljakutseid. Seega on oluline, et rikke põhjus saaks kiiresti välja selgitatud ning ettevõetaks meetmed sarnaste olukordade vältimiseks tulevikus.

Loe rohkem:  Kütusemüüjad testivad senthaaval klientide hinnatundlikkust | Majandus

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga