Eesti ratastoolikurlingu võistkond ei täitnud MM-il oma eesmärki | Jääkeegel

2145229hf554t24

Eesti ratastoolikurlingu võistkond pani kõik endast oleneva, et saavutada edu maailmameistrivõistlustel, kuid kahjuks ei suutnud täita oma eesmärki. See pettumus ei kajasta kuidagi meeskonna pühendumust ja treeningutele pühendatud vaeva. Jääkeegel on spordiala, mis nõuab osalejatelt nii füüsilist kui ka vaimset vastupidavust ning meeskonna koostööd. Vaatamata saavutamata eesmärgile, on kindel, et Eesti ratastoolikurlingu võistkond tuleb sellest kogemusest tugevamana välja ja valmis uuteks väljakutseteks.

Ratastoolikurlingu maailmameistrivõistlustel Lõuna-Koreas ei pääsenud Eesti koondis ühe võiduga alagrupist edasi.

Eesti ratastoolikurlingu koondis lõpetas Lõuna-Koreas toimuva MM-i põhiturniiri kahe kaotusega: Lätile alistuti 6:7 ja Itaaliale 3:10.

Eesti ratastoolikurlingu võistkonna pikaajaline mängija Signe Falkenberg sõnas, et eesmärgiks oli jääda püsima A-gruppi, mis ei õnnestunud. Järgmisel aastal peab Eesti koondis võistlema MM-i pileti eest kvalifikatsioonivõistlustel.

“Väga kahju on tänasest kaotusest Lätile, kui eelviimase kiviga tehtud vale otsus nullis ära väga hea mängu. Ka Rootsi ja  Tšehhiga kohtumised olid tasavägised, kuid siiski pidime tunnistama vastaste paremust,” sõnas Falkenberg.

Eesti ratastoolikurlingu koondis jäi ühe võiduga Norra koondise üle MM-il 12. kohale. Alagrupist edasi pääsesid Lõuna-Korea, Kanada, Hiina, Läti, Norra ja Rootsi võistkonnad.

Koondis mängis MM-il koosseisus kapten Ain Villau, Mait Mätas, Kätlin Riidebach ja Signe Falkenberg. Võistkonna treener on Aleksander Andre. Lõuna-Koreas toetas koondist Eesti Paralümpiakomitee spordidirektor Laura Rogenbaum.

Ratastoolikurlingu MM-ile järgnevad maailmameistrivõistlused segapaaride seas, kus maailmameistri tiitli eest asub võistlema 21 maailma paremat kurlingupaari. 10. märtsil algaval segapaaride MMil esindavad Eestit Kätlin Riidebach ja Mait Mätas.

Ratastoolikurlingus liigutakse jääl ringi ratastoolis ja kivid saadetakse teele spetsiaalsete keppidega. Kuna erinevalt tavakurlingust jää harjamist ei toimu, peavad mängijate visked olema väga täpsed.

Loe rohkem:  Viimased päevad pole Eesti kurlingunaiskonnale võidurõõmu toonud | Jääkeegel

Eesti ratastoolikurlingu koondis kuulub maailma tippude hulka. 2022. aastal osales Eesti ratastoolikurlingu võistkond Pekingi paraolümpiamängudel ja saavutas kümnenda koha, võites kolm mängu.

Kuigi Eesti ratastoolikurlingu võistkond ei suutnud täita oma eesmärki MM-il, on oluline tunnustada nende pingutusi ja osalemist selles prestiižses võistluses. Nad võtsid vastu väljakutse esindada oma riiki ja tegid seda parima võimaliku viisil. Oluline on meeles pidada, et edu ei mõõdeta alati medalite või auhindadega, vaid ka meeskonna vaprust ja pühendumist. Loodame, et järgmisel korral sujub neil paremini ja jätkavad uhkelt Eesti esindamist ratastoolikurlingu maailmas.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga