Eesti ratastoolikurlingu segapaar jõudis MM-il veerandfinaali | Jääkeegel

1828892ha37bt24

Eesti ratastoolikurlingu segapaar on teinud ajalugu, jõudes esmakordselt maailmameistrivõistlustel veerandfinaali. Nende uskumatu saavutus ja professionaalne mäng on pannud kogu riigi nende imelistele esitustele kaasa elama. Jääkeegli võistlustel näitasid nad oma oskusi ja võimeid, võideldes kõigi vastaste vastu ja näidates, et ka ratastoolikurlingus võib Eesti olla tugev jõud maailma tipptasemel. Nende edusammud on tohutu inspiratsioon kõigile spordifännidele üle kogu riigi.

Lõuna-Koreas toimuvatel ratastoolikurlingu maailmameistrivõistlustel sai Eesti kurlingupaar segapaaride seas alagrupi mängudes kolm võitu ja kolm kaotust ning kindlustas koha veerandfinaalis, kus pidi aga Lõuna-Korea paremust tunnistama.

Tiitlivõistlusel esindab Eestit kurlingupaar Kätlin Riidebach ja Mait Mätas, kes alistas A-alagrupis Türgi 9:3, Norra 8:7 ning Šotimaa 7:6. Kaotused tulid Slovakkialt (5:6), Poolalt (9:10) ning lõunanaaber Lätilt (2:11).

Play-off’iks seitsmenda asetuse saanud Eesti paar kohtus teise koha teeninud Lõuna-Koreaga ning läks esimese vooru järel juhtima, kuid korealased vastasid siis kahe punktiga. Murdehetk tuli seitsmendas voorus, kus Lõuna-Korea 3:4 kaotusseisust kolm punkti teenis. Seitsmendas voorus lisandus veel üks ning Eesti langes 4:7 kaotusega konkurentsist.

Eesti ratastoolikurlingu segapaari treeneriks on Aleksander Andre ning koondist toetab Lõuna-Koreas Eesti Paralümpiakomitee spordidirektor Laura Rogenbaum.

Ratastoolikurlingus liigutakse jääl ringi ratastoolis ja kivid saadetakse teele spetsiaalsete keppidega. Kuna erinevalt tavakurlingust jää harjamist ei toimu, peavad mängijate visked olema väga täpsed.

Eesti ratastoolikurlingu segapaar saavutas suurepärase tulemuse, jõudes rahvusvahelisel tasemel MM-turniiril veerandfinaali. Nende pühendumus, oskused ja meeskonnatöö olid muljetavaldavad ning nad näitasid oma võimeid kogu maailmale. See saavutus on suur tunnustus mitte ainult sportlastele endile, vaid kogu Eesti spordikogukonnale. Oleme uhked nende saavutuste üle ja kindlad, et nad jätkavad edu teel tippu. Aitäh meie sportlastele, et nad esindavad Eestit nii väärikalt!

Loe rohkem:  Eesti kurlingunaiskond tuli Rootsi MK-etapil esikolmikusse | Jääkeegel