Eesti noorte laskesuusakoondis alustab kodust MM-i medalimõtetega | Laskesuusatamine

1708437253 2206672h61c0t24

Tere tulemast! Eesti noorte laskesuusakoondis on valmis alustama kodust MM-i medalimõtetega. Meie noored talendid on pühendunud ja motiveeritud tõestama end maailmas ja võitlema meie riigi au eest laskesuusatamise suurüritusel. Meil on suur rõõm ja uhkus esindada Eestit ning me loodame, et meie kodupublik toetab meid sellel teekonnal. Oleme põnevil võimalusest kogeda suurepärast võistlusatmosfääri kodusel maal ning teeme kõik endast oleneva, et tuua koju medalid ja teha Eesti rahvale rõõmu!

23. veebruarist 2. märtsini võõrustab Otepää laskesuusatamise noorte ja juunioride maailmameistrivõistluseid. Eesti koondise esinumbritena astuvad Tehvandi Spordikeskuses võistlustulle sel hooajal MK-sarja debüüdi teinud 18-aastane Jakob Kulbin ja 20-aastane Mehis Udam, ERR näitab võistlustest otseülekandeid.

“Jakob Kulbin võttis juunioride Euroopa meistrivõistlustelt kaks pronksmedalit, võisteldes endast mitu aastat vanemate sportlastega. Ka Mehis Udam on näidanud sel hooajal väga head minekut. Seega on Eesti koondise eesmärgiks kindlasti võtta kodustelt tiitlivõistlustelt medal,” ütles Eesti Laskesuusatamise Föderatsiooni spordidirektor Kauri Kõiv. Eesti koondise nimekirja kuulub 20 sportlast, kokku on kahe vanuseklassi peale 16 stardikohta.  

Juunioride vanuseklassis kuuluvad Eesti koondisesse noormeestest Mehis Udam, Mark-Markos Kehva, Karl Rasmus Tiislär, Karl Ramses Tiislär ja Ivar Všivtsev ning neidudest Lisbeth Liiv, Violetta Konopljova, Kretel Kaljumäe, Emma Roberta Rajando ja Pauline Puusaar. 

Noorte vanuseklassis esindavad Eestit noormeestest Jakob Kulbin, Yaroslav Neverov, Frederik Marten Välbe, Daniel Varikov ja Armin Aun ning neidudest Vibeke Marie Välbe, Anlourdees Veerpalu, Mirtel Kärsna, Laureen Simberg ja Rosibel Marii Kaldvee. 

Möödunud kevadel loodud laskesuusatamise järelkasvukoondisesse valitud 12 sportlast pääsesid tulemuste põhjal ka koduste maailmameistrivõistluste koondisesse. “Kui osad sportlased kvalifitseerusid koondisesse välisvõistluste, nagu IBU karikasarja ja IBU juunioride karikasarja põhjal, siis mitmete jaoks olid olulised katsevõistlused detsembri lõpus toimunud Eesti meistrivõistlused,” ütles Kõiv. Lõpliku otsuse langetas Eesti laskesuusatamise treenerite nõukogu. 

Loe rohkem:  HILISÕHTUL OTSE | USA MK-etapi sprindis tuleb rajale neli eestlannat | Laskesuusatamine

Kaheksal võistluspäeval tuleb Otepääl starti ligi 500 sportlast 38 riigist. Võistlustele on võimalik soetada pääse lasketiirutribüünile, rajal saab sportlastele kaasa elada tasuta. Võistluste teisel nädalal peetakse Otepääl ka Noorte Liikumisnädalat, mille raames saavad kõik huvilised osa võtta laskesuusatundidest, külastada Talispordimuuseumit ja Tehvandi suusahüppetorni. 

Kodustest suurvõistlustest teeb otseülekandeid ERR.

Eesti noorte laskesuusakoondis on valmis astuma kodust MM-i võistlustele täis enesekindlust ja medalimõtetega. Nende treeningud ja ettevalmistused on olnud põhjalikud ning nad on pühendunud näitama maailmale oma parimaid tulemusi. Eesti noored sportlased on tõestanud oma oskusi rahvusvahelistel võistlustel ning nüüd on aeg kodupubliku ees seda taas kinnitada. Soovime neile edu ning loodame näha neid poodiumil rõõmsalt Eesti lippu lehvitamas. Ootame põnevusega nende esitusi ja usume, et nad suudavad kõikvõimalike raskuste kiuste saavutada suurepäraseid tulemusi.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga