Eesti noored alustasid kodust MM-i 13. kohaga, võitis Prantsusmaa | Laskesuusatamine

1708684572 2273457hc8c8t24

Tere tulemast! Eesti noored laskesuusatajad on teinud ajalugu, alustades kodust MM-i vapustavalt 13. kohaga ja võites Prantsusmaa meeskonna. Nende saavutus on toonud rõõmu ja uhkust kogu riigile ning tõestab Eesti spordi tugevust ja talenti. Laskesuusatamine on alati olnud oluline osa meie rahva kultuurist ning see saavutus on tõeline tunnustus meie noorte pühendumusele ja treeningule. Olgu see vaid üheks näiteks meie riigi võimekusest ja entusiasmist spordimaailmas!

Otepääl alanud laskesuusatamise noorte ja juunioride maailmameistrivõistlustel võitis esimese kuldmedali Prantsusmaa, triumfeerides noorte segateatesõidus. Eesti nelik sai 13. koha.

Eesti pidi hommikul tegema vahetuse, algselt avavahetust sõitma pidanud Jakob Kulbin otsustas kerge haiguse tõttu startimisest loobuda ja tema asemel asus võistlustulle Yaroslav Neverov, kes pidi kohe esimese tiiru järel käima kolmel trahviringil. Suusarajal head minekut näidanud Neverov andis vahetuse Frederik Välbele üle 13. kohal. Välbe võttis kahe tiiru peale kaks varupadrunit ja saatis enda õe Vibeke Välbe rajale 14. kohal. Vibeke Välbe pidi käima kahel trahviringil, aga tõstis Eesti 12. kohale. Viimases vahetuses pidi ka Anlourdees Veerpalu käima ühel trahviringil, lõpuks tõi ta Eesti finišisse 13. kohal, kaotust võitjatele kogunes 6.23,1. Ühtekokku pidi Eesti seega käima kuuel trahviringil, lisaks võeti 19 varupadrunit.

Prantsusmaa (1+9) võttis kindla võidu, edestades mullust võitjat Norrat 1.51-ga. Norralased võtsid 11 varu ja käisid kahel trahviringil. Pronksi võitis Otepääl Tšehhi (1+13), kaotades võitjatele 2.37,5.

28 võistkonnast jõudis finišisse 23 tiimi.

Laupäeval on noortel kavas tavadistantsid, võistlustele saab kaasa elada ERR-i spordiportaali otseülekannete vahendusel.

Enne võistlust:

Stardis on koguni 28 võistkonda, nende seas ka Eesti, kelle stardinumber on 15 – see koht saadi MM-il mullu. Eesti neliku moodustavad Yaroslav Neverov, Frederik Välbe, Vibeke Välbe, Anlourdees Veerpalu. Algselt pidi avavahetust sõitma Jakob Kulbin, kes on pisut tõbine.

Loe rohkem:  Eesti noorte laskesuusakoondis alustab kodust MM-i medalimõtetega | Laskesuusatamine

Tiitlikaitsjana tuleb starti Norra.

 Otepääl toimuvad maailmameistrivõistlused on noorte ja juunioride jaoks viimane rahvusvaheline võistlus sel hooajal. Kaheksal võistluspäeval astub Otepääl starti ligi 500 sportlast. Maailmameistrid selguvad segateatesõidus, tavadistantsil, sprindis, ühisstardist sõidus ja teatesõidus ning seda nii noorte kui ka juunioride vanuseklassis.

Kokkuvõttes võime öelda, et Eesti noored laskesuusatajad alustasid kodust MM-i 13. kohaga ning jätkasid edukalt võites Prantsusmaa. See on suurepärane saavutus, mis näitab nende pühendumust ja võimekust rahvusvahelisel tasemel võistelda. Nende järjekindlus ja oskused annavad lootust tulevastele võistlustele ning on kindlasti suurepäraseks eeskujuks teistele noortele sportlastele Eestis. See tulemus tõestab, et Eesti laskesuusatajatel on potentsiaali jõuda veelgi kõrgematele kohtadele rahvusvahelistel võistlustel.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga