Eesti murdmaasuusatajad piirdusid Kanadas kvalifikatsiooniga | Suusatamine

1752242h1fc0t24

Tere tulemast Eesti murdmaasuusatamise maailma! Eesti suusatajate saavutused Kanada kvalifikatsioonivõistlustel on märkimisväärsed ning pakuvad põnevust ja elevust kogu riigis. Nende oskus ja pühendumus suusatamisele on väärt imetlust ning annab tunnistust Eesti suusakultuuri tugevusest. Kanada võistlusel esindatud suusatajad on tõelised spordi kangelased ning nende saavutused toovad au Eestile. See on vaid üks näide sellest, kuidas Eesti suusatajad teevad rahvusvahelisel areenil häid tulemusi ning näitavad maailmale oma võimekust ja sitkust.

Kanadas Canmore’is toimunud murdmaasuusatamise MK-etapp sai lõpu klassikasprintidega, kuid eestlased kvalfikatsioonist edasi ei jõudnud. Naiste seas võidutses rootslanna Linn Svahn, meestes oli kiireim Johannes Hösflot Kläbo.

Svahn oli üks neljast rootslannast, kes teisipäeval finaalikoha pälvis. Finaalis sai ta 1,3 kilomeetri pikkusel distantsil kirja aja aja 3.12,20. Teise koha jagamine läks aga fotofinišisse, sest nii norralanna Kristine Stavaas Skistad kui rootslanna Jonna Sundling ületasid joone ajaga 3.14,33 (+2,3 sekundit), kuid hõbemedal määrati Skistadile.

Ainsa eestlannana võistlustules olnud Mariel Merlii Pulles ajaga 3.30,47 veerandfinaalidesse ei pääsenud ja lõpetas kokkuvõttes 37. kohaga. Viimasena pääses edasi kanadalanna Olivia Bouffard-Nesbitt, kelle aeg oli 3.28,29.

MK-sarja hooaja üldarvestuses jätkab liidrina ameeriklanna Jessie Diggins, kes on kogunud 25 etapiga 2103 punkti. Sprindiarvestuses kindlat esikohta hoidev Svahn on 1843 punktiga teine, rootslanna Frida Karlsson on 1675 punktiga kolmandal kohal.

Meeste seas teenis etapivõidu norralane Johannes Hösflot Klabo, kes lõpetas finaalis ajaga, edestades napilt prantslast Richard Jouve’d (+0,47) ning kaasmaalast Erik Valnest (+0,61).

Alvar Johannes Alev ja Christopher Kalev jäid samuti veerandfinaalidest välja, Alev teenis ajaga 3.00,92 kokkuvõttes 44. koha, Kalev saavutas 3.06,47-ga 57. koha.

Meeste üldarvestuses on esikohal 1919 punkti kogunud norralane Harald Östberg Amundsen, Valnes on 1643 punktiga teine ning Kläbol on 1543 punkti. Sprindiarvestuses on Valnes 755 punktiga esikohal, kuid Kläbo on nüüd vaid punkti kaugusel.

Loe rohkem:  Haanja maratoni võitis Roos, Veerpalu ja Mannima diskvalifitseeriti | Suusatamine

Kuigi Eesti murdmaasuusatajad ei suutnud Kanada võistlustel esikohta saavutada, näitasid nad siiski head tulemust ning suutsid kvalifikatsiooniga piirduda. See on suurepärane saavutus ning annab meile kindlust, et meie suusatajad on tugevas vormis. Järgmisel võistlusel on kindlasti võimalus veelgi paremini esineda ja loodame, et meie suusatajad suudavad jätkata sama head vormi. Oleme uhked meie suusatajate üle ning jätkame nende toetamist ja julgustamist nende tulevaste võistluste osas.