Eesti laskesuusalootus võitis juunioride EM-il medali | Laskesuusatamine

2250597h408at24

Tere tulemast Eestisse! Oleme rõõmsad jagada häid uudiseid meie laskesuusatamise meeskonna kohta. Meie lootusrikas noor laskesuusataja võitis hiljutistel juunioride Euroopa meistrivõistlustel medal. See on suurepärane saavutus ja tõestus sellest, kui tublid ja andekad sportlased meil siin Eestis on. Laskesuusatamine on üks meie populaarsemaid ning edukamaid spordialasid ja see saavutus tõestab seda veelgi. Loodame, et meie noor sportlane inspireerib tulevasi põlvkondi ning toob veel rohkem tähelepanu ja edu meie laskesuusasporti.

Poolas alanud laskesuusatamise juunioride lahtistel Euroopa meistrivõistlustel võitis Jakob Kulbin noormeeste 15 km tavadistantsil pronksmedali.

Kulbin jättis nelja lasketiiru peale üles kaks märki ning kaotas võitjaks tulnud Mongoolia esindajale Enkhsaikhan Enkhabatile (0; 44.34,8) 20 sekundiga. Suusarajal näitas Kulbin paremuselt kuuendat aega.

Enkhabatist sai ühtlasi esimene mongoollane, kes jõudnud laskesuusatamise tiitlivõistlusel pjedestaalile. Hõbemedalile tuli soomlane Kalle Loukkaanhuhta (0; +1,6).

Eestlastest mahtus 20 parema sekka veel Ivar Všivtsev, kes sai ühe möödalasuga 17. koha (+1.54,9). Ramses Tiislär oli 47. (3; +5.51,2) ja tema kaksikvend Karl Rasmus 63. (6; +7.54,4).

Neidude 12,5 km pikkusel tavadistantsil võidutses austerlanna Anna Andexer. Eestlastest oli parim Mirtel Kärsna, kes teenis 22. koha.

Laskesuusatamise juunioride lahtised Euroopa meistrivõistlused toimuvad 11. veebruarini.

Kokkuvõttes võib öelda, et Eesti laskesuusalootus saavutas juunioride EM-il suurepärase tulemuse, võites medalit. See on suurepärane saavutus mitte ainult sportlasele endale, vaid ka kogu riigile. See näitab, et Eesti laskesuusatamine on tugev ja võimeline konkureerima rahvusvahelisel tasandil. Loodame, et see saavutus insitreerib ja motiveerib teisi noori sportlasi järgima oma unistusi ning pürgima oma eesmärkide poole. Samuti tuletab see meile meelde, kui oluline on toetada ja arendada noorte sportlaste potentsiaali, et nad saaksid oma andeid veelgi paremini rakendada.

Loe rohkem:  VAATA OTSE | Eestlannad jätkavad laskesuusa MM-i, Tomingas esimesena rajal | Laskesuusatamine