Eesti kurlingunaiskond kaotas MM-il valitsevale maailmameistrile | Jääkeegel

2312859hbc8dt24

Eesti kurlingunaiskond võttis vägeva vastasseisu maailmameistri Kanada vastu, kuid pidid lõpuks tunnistama vastaste üleolekut. Kuigi meie naised kaotasid MM-il, näitasid nad endast parimat ja võitlesid südikalt. Eesti kurlingunaiskond on tuntud oma pühendunud treeningu ja võitlusvaimu poolest ning nende võitlus Kanada vastu oli tõeliselt põnev ja kaasahaarav. Vaatamata kaotusele suudavad meie sportlased uhkust tunda oma esituse üle ning näidata maailmale, et Eestil on kindlasti midagi öelda ka rahvusvahelisel areenil.

Eesti kurlingunaiskond kaotas Kanadas toimuval MM-il valitsevale maailmameistrile Šveitsi koondisele tulemusega 9:3.

Kohtumine tiitlikaitsjaga algas Eesti jaoks õnnetult ning esimeses voorus võitis vastane koguni viis punkti ja järgmises voorus röövis Šveitsi naiskond veel ühe punkti lisaks. Kolmandas voorus võitis Eesti kaks punkti ja viiendas voorus ühe punkti, kuid kohtumine lõppes vastase 9:3 võiduga.

Pühapäeval pidi Eesti naiskond tunnistama ka Korea paremust tulemusega 9:6. Eesti naiskonna kapten Liisa Turmann sõnas, et mäng oli tasavägine. “Tunne oli hea ja viimase kivini olime mängus, paraku oli vastane sel korral tugevam,” sõnas Turmann.

Hetkel on Eesti kurlingunaiskonnal MM-il kirjas kolm kaotust. Liidrid on Kanada, Itaalia ja Šveitsi naiskonnad, kel kõigil on kirjas kolm võitu. Järgmises mängus kohtub Eesti naiskond Uus-Meremaa koondisega, kellega eestlannad ei ole varem kohtunud.

Kurlingu MM toimub Kanada linnas Sydney. Eesti kurlingu esindusnaiskonda kuuluvad kapten Liisa Turmann, Kerli Laidsalu, Heili Grossmann ja Erika Tuvike. Tiitlivõistlusel on naiskonnal kaasas treener Tomi Rantamäki.

Tänavusel MM-il teenivad osalejad esimesed 2026. aasta Milano taliolümpiamängude kvalifikatsioonipunktid. Tiitlivõistlusel osaleb 13 naiskonda ning maailmameistrid selguvad pühapäeval.

Kuigi Eesti kurlingunaiskond kaotas valitsevale maailmameistrile MM-il, võib meeskond siiski olla uhke oma saavutuste üle. Nad näitasid suurepärast võitlusvaimu ja oskusi, võideldes kuni viimase sekundini. See kogemus annab neile ainult rohkem motivatsiooni ja kindlust tulevikuks. Eesti kurlingunaiskond on tõestanud, et neil on potentsiaali jõuda veelgi kõrgemale ja võib olla järgmistel võistlustel tulla välja võidukana. Aitäh meeskonnale, et nad on toonud Eestile uhkust ja rõõmu oma professionaalse mänguga.

Loe rohkem:  Eesti ratastoolikurlingu segapaar jõudis MM-il veerandfinaali | Jääkeegel

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga