Eesti kurlingunaiskond kaotas MM-il avamatši | Jääkeegel

2312055h74bdt24

Tere tulemast Eesti kurlingunaiskonna põnevale teekonnale maailmameistrivõistlustel! Kuigi avamatš ei läinud soovitud viisil, on meie sportlased täis tahtejõudu ja pühendumust saavutamaks suurepäraseid tulemusi. Jääkeegel on Eestis olnud aastaid populaarne spordiala ja meie naiskond on tuntud oma võitlusvaimu ja oskuste poolest. Oleme valmis andma endast parima ning võitlema iga mängu eest uhkusega. Loodame, et teid ootab põnev ja emotsiooniderikas võistlus!

Eesti kurlingunaiskond pidi Kanadas toimuvate maailmameistrivõistluste avapäeval tunnistama Itaalia koondise paremust tulemusega 8:4.

Eesti naiskonna kapten Liisa Turmann sõnas, et mängu algus oli tasavägine ja kommunikatsiooni koondise liikmete vahel toimis hästi. Seitsmendasse vooru mindi viigiseisul 3:3. “Meil õnnestus oma mängu rütm kätte saada ja mäng oli tasavägine, kuid paraku kaotasime vastasele seitsmendas voorus kolm punkti ja seejärel röövis vastane veel kaks punkti lisaks. Need kaks vooru otsustasidki mängu tulemuse,” kommenteeris Turmann ning lisas, et MM-i jää ja võistlustingimused on Kanadas väga head.

Kurlingu MM toimub Kanada linnas Sydney. Eesti koondis mängib MM-il teist korda, viimati mängis Eesti naiskond maailma 13 parima riigi seas 2021. aastal, siis võitis Eesti ühe kohtumise.

Eesti kurlingu esindusnaiskonda kuuluvad kapten Liisa Turmann, Kerli Laidsalu, Heili Grossmann ja Erika Tuvike. Tiitlivõistlusel on naiskonnal kaasas treener Tomi Rantamäki.

Tänavusel MM-il teenivad osalejad esimesed 2026. aasta Milano taliolümpiamängude kvalifikatsioonipunktid. Olümpiamängude punkte saadakse kahelt MM-ilt sellel ja järgmisel aastal. Osalejad mängivad MM-il ühes alagrupis, mis tähendab, et kõik võistkonnad mängivad omavahel läbi. Alagrupis 1. ja 2. asetusega naiskonnad pääsevad otse poolfinaali. Alagrupi 3. kuni 6. asetusega esindused mängivad edasipääsu eest veerandfinaalides.

Kurlingu maailmameistrid selguvad 24. märtsil. Valitsev maailmameister on Šveitsi naiskond.

Loe rohkem:  Viimased päevad pole Eesti kurlingunaiskonnale võidurõõmu toonud | Jääkeegel

Kuigi Eesti kurlingunaiskond kaotas avamatši. Nende esitus MM-il oli siiski julgustav ja meie kurringunaised näitasid suurt võitlustahet ja meeskonnatööd. Oluline on meeles pidada, et kaotus on osa spordist ning see annab võimaluse õppida ja kasvada. Jääme lootusrikkateks tuleviku võistlusteks ning toetame meie vapraid sportlasi nende jõupingutustes. Eesti kurlingunaiskond on veel palju suuteline saavutama ja oleme kindlad, et nad suudavad ületada avamatši kaotusest ning näidata end parimal viisil edasistes mängudes. Aitäh teile, meie kurlingunaised!

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga