Eesti kurlingu esindusnaiskond teeb viimaseid ettevalmistusi MM-iks | Jääkeegel

2299263h74cat24

Eesti kurlingu esindusnaiskond on põnevil ja keskendunud viimastele ettevalmistustele enne nende osalemist maailmameistrivõistlustel jääkeeglis. Naised on pühendunud treeningule ja taktikate lihvimisele, et esindada oma riiki parimal viisil ja võidelda kuldse tiitli eest. Nende sihikindlus ja meeskonnatöö on märkimisväärne ning fännid üle kogu riigi ootavad põnevusega nende võistluste algust. Eesti kurlingu naiskond valmistub tõeliselt suureks saavutuseks ja lubab anda endast parima võistlustel.

Eesti kurlingu esindusnaiskond Liisa Turmanni juhtimisel teeb viimaseid ettevalmistusi enne Kanadas toimuvaid maailmameistrivõistlusi, kus jagatakse taliolümpiamängude kvalifikatsioonipunkte.

Turmann sõnas, et tiitlivõistlus tuleb pingeline, sest kohal on maailma tugevaimad naiskonnad ning osalejad teenivad esimesed 2026. aasta Milano taliolümpiamängude kvalifikatsioonipunktid. “Olümpiamängude punkte saadakse MM-idelt sellel ja järgmisel aastal ning seetõttu on kõikide osalejate motivatsioon ja võidutahe eriti kõrge. Turniir tuleb meie jaoks ka väga põnev, sest Euroopa naiskonnad on meile enamasti hästi tuttavad, kuid kaugemalt tulevate vastastega ei ole me sel hooajal kohtunud,” sõnas Turmann.

Eesti kurlingu esindusnaiskonda kuuluvad kapten Liisa Turmann, Kerli Laidsalu, Heili Grossmann ja Erika Tuvike. Tiitlivõistlusel on naiskonnal kaasas treener Tomi Rantamäki.

Tänavusel MM-il osaleb 13 naiskonda, Eesti koondis mängib tiitlivõistlusel teist korda. Viimati mängis Eesti naiskond MM-il ehk maailma 13 parima riigi seas 2021. aastal, siis võitis Eesti ühe kohtumise.

Osalejad mängivad MM-il ühes alagrupis, mis tähendab, et kõik võistkonnad mängivad omavahel läbi. Alagrupis 1. ja 2. asetusega naiskonnad pääsevad otse poolfinaali. Alagrupi 3. kuni 6. asetusega esindused mängivad edasipääsu eest veerandfinaalides.

Turmann märkis, et Eesti on varem Euroopa meistrivõistlustel ja erinevatel MK-etappidel kohtunud Euroopa naiskondadega Itaaliast, Šveitsist, Taanist, Šotimaalt, Türgist, Rootsist ja Norrast. Samas Kanada, USA, Jaapani, Uus-Meremaa ja Korea esindustega ei ole Eesti naiskond sel hooajal kohtunud.

Loe rohkem:  Viimased päevad pole Eesti kurlingunaiskonnale võidurõõmu toonud | Jääkeegel

Tänavune MM toimub Kanada linnas Sydney’s. Tiitlivõistlus algab 16. märtsil ning maailmameister selgub 24. märtsil. Valitsev maailmameister on Šveitsi naiskond.

Eesti kurlingu esindusnaiskond teeb viimaseid ettevalmistusi MM-iks, näidates suurt pühendumist ja tahtmist saavutada võimalikult hea tulemus. Nende silmapaistev treeningueffektiivsus ja meeskonnatöö on vaid mõned näited sellest, kuidas nad valmistuvad oma parimateks esitusteks. Ootame põnevusega, kuidas nad suudavad end maailmameistrivõistlustel näidata ning loodame, et nende kõva töö kannab vilja ja toob koju üllatavaid võite. Oleme kindlad, et Eesti kurlingu naiskond on valmis võitlema ja esindama oma riiki suurepäraselt.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga