Eesti korvpallinaiskonna kapten siirdub Prantsusmaa kõrgliigasse | Korvpall

2190850h1129t24

Eesti korvpallinaiskonna kapten on otsustanud võtta suure sammu oma karjääris ning liituda Prantsusmaa kõrgliigas mängiva klubiga. See samm näitab mitte ainult tema individuaalset talenti ja ambitsioone, vaid ka Eesti naiste korvpalli tõusu ja konkurentsivõimet rahvusvahelisel tasandil. Tema panus ja juhtimisoskused on olnud olulised Eesti korvpalli arengule ning tema liikumine välismaale toob kindlasti kaasa uusi võimalusi ja väljakutseid nii talle isiklikult kui ka Eesti korvpallile tervikuna.

Eesti Korvpalliliit teatas reedel, et Eesti naiste korvpallikoondise kapteni Mailis Pokki karjäär jätkub Prantsusmaa kõrgliigaklubi Tarbes’i juures.

Mullu Poola kõrgliigatiimi Poznan AZS Eneaga liitunud Pokk selgitas, et pikalt mõelda ei olnud vaja. “Jaanuarikuus tehti Poola liiga poolt ajakava muudatused ning meistrivõistlused lükati kokkupoole, et 3×3 koondisel oleks olümpiaturniiriks rohkem ettevalmistusaega,” sõnas 31-aastane ääremängija korvpalliliidule.

“Jõudsime küll play-off’i esimesse ringi, kuid seal pidime vastu võtma mängude 0:2 kaotuse ja korraks tundus hooaeg veebruari lõpuga läbi olevat. Euroopa liigades on veebruari lõpuks üleminekuaken lukus ja ainuke võimalus oli minna mängima meditsiinilisel põhjusel ehk vigastatu asendamiseks,” jätkas ta.

“Nõnda kahjuks Tarbes’i naiskonna ning Prantusmaa endise koondislase Isabelle Yacoubou hooaeg läbi sai ning naiskond otsis oma ridadesse täiendust. Kuna liiga on üks Euroopa paremaid ja võimalus pikendada hooaega kuue-seitsme nädala võrra, siis polnud pikka mõtlemist ja paari minutiga said kõik asjad paika. Laupäeval peaksin kõigi eelduste kohaselt vormi selga tõmbama,” ütles Eesti koondise kapten.

Tartus korvpallikarjääri alustanud mängis mõned aastad Eesti meistriliigas, kuid siirdus 2011. aastal 19-aastaselt Saksamaa meistriliigasse. Pokk naasis 2013. aastal taas kodumaale, kus esindas kolm aastat Eclex/1182 klubi, aga läks 2016. aastal Saksamaale. Seejärel liitus ta Prantsusmaa kõrgliigaklubi Landes Basketiga ning mängis siis veel Prantsusmaa esiliigas.

Loe rohkem:  Drelli kaksikduubel aitas Bullsi G-liigas võidule | Korvpall

Kapten Merike Andersoni siirdumine Prantsusmaa kõrgliigasse on suur kaotus Eesti korvpallinaiskonnale, kuid samas ka suur võimalus tema isiklikuks arenguks ja rahvusvahelise kogemuse saamiseks. Tema juhtimisoskused ja kogemused on olnud väga olulised meeskonna edu saavutamisel ning tema lahkumine jätab kindlasti lünga tiimi. Siiski usume, et tema uued väljakutsed Prantsusmaal aitavad kaasa Eesti korvpalli arengule tervikuna ning soovime talle sellel teekonnal palju edu. Oleme tänulikud kõige eest, mida Anderson on meeskonna ja Eesti korvpalli heaks teinud ning ootame teda naasema veelgi tugevama ja kogenumana.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga