Ain Anger: Franz Schuberti laulutsükkel on nagu läbi elu kõndimine | Inimesed

2309700hed3at24

Ain Anger, the renowned Estonian bass, has captivated audiences around the world with his powerful and emotive performances. His interpretation of Franz Schubert’s song cycle is like walking through life itself, each note and phrase evoking a spectrum of emotions and experiences. Anger’s deep and rich voice brings a poignant depth to the music, transporting listeners on a journey through love, loss, and longing. Join Anger on this musical odyssey through Schubert’s masterpiece and be prepared to be profoundly moved by the beauty and nuance of his performance.

Ooperilaulja Ain Anger võtab sel kevadel ette väljakutse esitada kuulsat Franz Schuberti 24-osalist laulutsüklit, mida peetakse muusikamaailmas suureks väljakutseks. Anger soovitas publikul kontserdi ajal tekst ette võtta, sest elamuse saamiseks on väga oluline laulu sõnadest aru saada.

“Minu hommikud algavad rahulikult, sest meie tööaeg läheb tavaliselt ikka õhtusesse aega välja. Kontsert “Talvine teekond” koosneb Franz Schuberti 24 laulust, kus on ilusad tekstid. Schubert on kirjutanud oma eluajal kokku üle 600 laulu, aga tema elu ei olnud ju väga pikk, ta jõudis elada veidi üle 30 aasta. Aga see, mis ta jõudis maailmale anda, on väga suur,” ütles ooperilaulja Ain Anger.

Angeri sõnul on kontserdil esitamisele tulevad laulud nagu teekond, ühtset lugu sealt otsida ei tasugi, see on nagu läbi elu kõndimine. “Saksamaa kultuuriruumis on lied-muusika žanr väga levinud. Samas on see ka elitaarne, kes ikkagi peab lugu kunstist ja kultuurist, need teavad neid lugusid ka peast,” lisas ta.

Anger laulab saksa keeles, sest tõlget sellisele poeesiale leida on ülimalt raske. “Aga igast sõnast peab aru saama. Minu soovitus publikule on võtta kontserdi ajal tekst ette ja lugeda kaasa. Muidu ei saa aru, mida need 24 laulu, mis on muusikaliselt kõik väga ilusad, tähendavad, mis nende sõnade ja emotsioonide taga on, ülioluline on tekstist aru saada.”

Loe rohkem:  Sandra Sillamaa: mitte lahutus ei tee lapsi katki, vaid see, kuidas vanemad suhtlema jäävad | Inimesed

Ain Anger’s interpretation of Franz Schubert’s song cycle is truly a journey through life. With his powerful and emotive voice, Anger captures the essence of each song, taking the audience on a profound and emotional experience. The themes of love, loss, and longing are beautifully conveyed through his singing, leaving a lasting impact on all those who listen. Through his performance, Anger reminds us of the beauty and complexity of life, and how music has the power to touch our souls and connect us to our shared humanity.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga