Eesti keeles ilmus Stephen Kingi fantaasiaromaan “Muinasjutt” | Kirjandus

2312679h2ed9

Tere tulemast Eestisse, kus Stephen Kingi fantaasiaromaan “Muinasjutt” on lõpuks ilmunud ka eesti keeles! See oodatud lugemine viib lugeja põnevasse maailma, kus ühinevad müstilised sündmused ja Kingi meisterlik jutustamisoskus. Olles üks maailma tuntumaid ja armastatumaid õudus- ja fantaasiakirjanikke, on Kingi looming alati oodatud sündmus. Nüüd saavad ka eesti lugejad sukelduda tema haaravasse ja hirmutavasse maailma ning nautida fantaasiaromaani võlusid emakeeles.

Kirjastus Fantaasia andis uues noorteulme sarjas Orpheuse Kuldraamat välja Stephen Kingi 2022. aastal ilmunud romaani “Muinasjutt”, mille tõlgis inglise keelest Jay Skaidrins.

2312679h2ed9

Romaani peategelane on 17-aastane tavaline Illinois’ koolipoiss Charlie Reade, kelle ema hukkus kümne aasta eest hoolimatu juhi süül autoõnnetuses, misjärel on ta isa maadelnud alkoholismiga. Viga saanud vanemat naabrit Howard Bowditchit ja tema haiget saksa lambakoera Radarit hooldama hakates saab Charlie teada suure saladuse naabrimehe tagaaias asuva salapärase kuuri kohta.

Kui Bowditch infarkti sureb, leiab Charlie helikasseti, millel naabrimees avaldab talle, et oli tegelikult 120-aastane ning et tema kuuris asub värav teise maailma, fantaasiamaailma, kust on pärit ta varandus ja kus asub üks maagiline päikesekell, millel on noorendav võluvõime. Kindla plaaniga haige Radar tagasi nooreks ja terveks muuta, suundub Charlie tollesse paralleelmaailma, kus satub peagi hea ja kurja võitluse keskmesse.

Kirjastus Fantaasia on varem Orpheuse Raamatukogus avaldanud Stephen Kingi jutukogu “Öine vahetus” ja noorteromaani “Draakoni silmad”. Mullu andis kirjastus Hea Lugu välja ka Kingi romaani “Joyland”.

Kokkuvõtvalt võib öelda, et Stephen Kingi fantaasiaromaan “Muinasjutt” on Eestis suure tähelepanu osaliseks saanud ning seda on kiidetud nii kriitikute kui lugejate poolt. Raamat on pakkunud põnevat ja haaravat lugemiselamust ning tõestanud, et Kingi annet ei piira žanrilised piirangud. “Muinasjutt” on rohkem kui lihtsalt fantaasiaromaan, see on sügavalt filosoofiline ja psühholoogiline lugu, mis jääb lugejale kauaks meelde. Eesti keeles ilmunud raamat on kindlasti suurepärane lisand Kingi loomingule ning pakub huvi nii tema pühendunud fännidele kui ka neile, kes alles avastavad tema maailma.

Loe rohkem:  Eesti lugejateni võib peagi jõuda 3000 uut audioraamatut | Kirjandus

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga