Eesti keeles ilmus Michel Houellebecqi romaan “Häving” | Kirjandus

2244777h31e9

Tere tulemast Eestisse! Viimane suur sündmus Eesti kirjandusmaastikul on prantsuse kirjaniku Michel Houellebecqi romaani “Häving” ilmumine eesti keeles. See vaimustavalt provokatiivne ja kaasaegne romaan käsitleb tänapäeva ühiskonna probleeme ning on saanud rahvusvaheliselt suure tunnustuse osaliseks. Houellebecq annab lugejatele terava pilgu meie maailma poliitilisele, sotsiaalsele ja kultuurilisele seisundile. Tervitame teid avasüli avastama selle põneva romaani sügavusi ja nautima eesti kirjanduse mitmekesisust!

Kirjastus Varrak andis välja kirjanik Michel Houellebecqi seni viimase romaani “Häving” (Anéantir, 2022), mille tõlkis prantsuse keelest Triinu Tamm.

2244777h31e9

“Häving” on poliitiline triller, mille tegevus on paigutatud lähitulevikku, aastatesse 2026–2027. Veebis levivad salapärased sõnumid, pannakse toime terroriakte, keegi tahab valitsevale eliidile märku anda, et senine ühiskonnakorraldus ei ole jätkusuutlik ei poliitilises ega ka ökoloogilises mõttes. Romaani peategelane on Paul Raison, kohe viiekümneseks saav majandusministeeriumi ametnik, ministri parem käsi ja usaldusalune. Presidendivalimiste vaatemängu ja jätkuvate terrorirünnakute taustal hakkab vaikselt lahti rulluma ka üks palju isiklikum ja intiimsem lugu, mis sunnib Pauli seisma silmitsi suurte eksistentsiaalsete küsimustega.

Varem on eesti keeles ilmunud Michel Houellebecqi teosed “Võitlusvälja laienemine” (2005), “Elementaarosakesed” (2008), “Kaart ja territoorium” (2013), “Saare võimalikkus” (2015), “Alistumine” (2016), “Platvorm” (2016), “H. P. Lovecraft: maailma vastu, elu vastu” (2016) ja “Serotoniin” (2019).

Kokkuvõttes võib öelda, et Michel Houellebecqi romaan “Häving” on pälvinud Eestis suurt tähelepanu. Raamatus käsitletud teemad on ühiskonnas palju arutlust tekitanud ning Houellebecqi terav stiil ja sügavamõttelised uurimused on leidnud kõlapinda ka Eesti lugejate seas. Raamatu ilmumine eesti keeles on kindlasti rikastanud kohalikku kirjandusmaastikku ning tõstnud esile tänapäeva ühiskonna probleeme, mis on ühtviisi olulised ka Eesti kontekstis. Houellebecqi “Häving” on kahtlemata jätnud jälje ka Eesti kirjandusmaailma.

Loe rohkem:  Wiedemanni keeleauhinna pälvis luuletaja Hando Runnel | Kirjandus

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga