Eesti ja Iraan jäid kahe üksikmängu järel viiki | Tennis

2310177h403at24

Eesti ja Iraani vaheline tennisematš oli täis põnevust ja võrdsust, kui mõlemad riigid jäid kahe üksikmängu järel viiki. Mängijad näitasid silmapaistvat osavust ja tahtejõudu, et võita oma vastane, ning publikul oli võimalus näha suurepärast tennisemängu. See matš tõestas, et Eesti ja Iraani tennisetalendid on võrdsed ning võistlused nende kahe riigi vahel on alati põnevad ja ettearvamatud. Järgmistes mängudes on oodata veel ägedaid lahinguid ja pingelisi hetki platsil.

Eesti tennisemeeskond kohtub sel nädalal Davise karikaturniiri Maailmaliiga teise grupi play-off’is Iraani koondisega ning pärast kaht üksikmängu on seeria viigis üks-üks.

Ilma Mark Lajalita mängiv Eesti meeskond alustas võidukalt, kui Oliver Ojakäär (ATP 939.) alistas kindlalt Hamidreza Nadafi (ATP 1588.). Avasett algas tasavägiselt ning mehed vahetasid eestlase juhtimisel geimivõitusid kuni seisuni 3:3, kuid siis pani Ojakäär oma paremuse maksma ja võitis üheksa geimi järjest, vormistades kindla 6:3, 6:0 võidu.

Teises üksikmängus alustas Kristjan Tamm (ATP 1063.) tugevalt, kui teenis avasetis Sina Moghimi (ATP 1086.) vastu viis järjestikust punkti, vormistades 6:1 setivõidu.

Tasavägiselt alanud teises setis murdis eestlane seisul 2:2 vastase pallingu ning läks siis veel 4:2 juhtima, kuid iraanlane vastas soliidselt ning võitis kolm geimi järjest. Seisul 5:4 ei suutnud Moghimi kaht settpalli ära kasutada ning Tamm viigistas seti, kuid iraanlane võitis järgmised kaks geimi, et matš otsustavasse setti viia.

Kolmas sett algas tasavägiselt ning Tamm läks taas murdega 3:2 juhtima, kuid Moghimi vastas omakorda murdega. Mõlemad võitsid seejärel ühe geimi, kuid iraanlane näitas seti lõpus sisu, kui võitis kaks geimi järjest, et 1:6, 7:5, 6:4 võiduga seeria viigistada.

Eesti ja Iraani vastasseis jätkub laupäeval paarismänguga, milles Kenneth Raisma ja Siim Troost mängivad Samyar Elyasi ja Ali Yazdani vastu.

Loe rohkem:  Eesti tenniselootuse Anikina pikk võiduseeria katkes Prantsusmaal | Tennis

Kokkuvõttes võib öelda, et Eesti ja Iraan jäid kahe üksikmängu järel viiki tennisemängus. Mõlemad riigid näitasid head võitlusvaimu ja oskusi väljakul ning pakkusid fännidele põnevat tennisemängu. Selles mõõduvõtus ei suutnud ükski meeskond teist üle mängida ning seetõttu tuli välja viik. See näitab, et mõlemad riigid on tugevad ja võrdsed vastased ning võivad tuleviku kohtumistel oodata põnevat mängu. Ühtlasi näitab see ka seda, kui populaarne on tennis mõlemas riigis ning kui oluline on spordiroll rahvaste vaheliste suhete arendamisel.