Eesti esireketid langesid veidi, Glinka ja Ojakäär tegid tubli tõusu | Tennis

2097824h5842t24

Eesti tennisemaailmas toimus viimasel ajal põnevaid arenguid, kui esireketite positsioonid veidi muutusid. Samal ajal tõusid aga uued talentide Glinka ja Ojakäär silmapaistvate saavutustega esile. Nende tõus üllatas paljusid ning loob põneva dünaamika kodumaisele tennisele. Eestis on selgelt tõestatud, et noored ja ambitsioonikad tennisesportlased on valmis võistlustulle astuma ning tõestama oma võimekust. Tulevik näib olevat lootustandev ning Eesti tennisemaastikul ootab ees põnevaid väljakutseid ja võistlusi.

Kuigi Eesti tennise esireketid Mark Lajal ja Kaia Kanepi loovutasid värsketes maailma edetabelites mõne koha, aga esimese 1000 sekka kuuluvad eestlased tegid kõik hüppe ülespoole.

Eesti esireketina jätkab Lajal, kes langes ATP edetabelis koha võrra 196. tabelireale. Naistest on kõrgeima asetusega Kaia Kanepi, kes langes kolm kohta ning on nüüd maailma 219. reket.

Daniil Glinka parandas veelgi oma karjääri parimat asetust, kui tõusis kaheksa koha võrra 461. reale. Meeste edetabelis kuulub tuhande sekka veel Oliver Ojakäär, kes kerkis lausa 70 koha võrra ja jätkab maailma 869. reketina. Ojakäär mängis eelmisel nädalal Davise karikaturniiril, aga kerkis edetabelis, sest ITF-i turniiride punktid tulevad nädalase viitega.

Ka tema on karjääri kõrgeimal kohal. Kristjan Tamm on edetabelis 1065., Kenneth Raisma 1527. ning Siim Troost 1639.

Elena Malõgina tõusis naiste edetabelis kümne koha võrra ning asetseb nüüd 375. tabelireal. Maileen Nuudi tegi kuuekohalise hüppe ja jätkab maailma 496. reketina. Anet Koskel on edetabelis 1223. (+6 kohta), Liisa Varul 1318. ning Elisabeth Ilia 1357.

Meeste edetabeli tipp püsib muutusteta: esireketina jätkab Novak Djokovic, kellele järgnevad Carlos Alcaraz, Jannik Sinner ja Daniil Medvedev. Alexander Zverev tõusis Andrei Rubljovi ette viiendaks, seitsmendal kohal on Holger Rune, kellele järgneb koha võrra tõusnud Casper Ruud.

Loe rohkem:  Indian Wellsi turniiri finaalis näeb kahe aasta tagust vastasseisu | Tennis

Ka naiste edetabeli tipus suurt liikumist polnud. Esireketina jätkab Iga Swiatek, talle järgnevad Arina Sabalenka, Coco Gauff, Jelena Rõbakina, Jessica Pegula ja Ons Jabeur. Hiinlanna Qinwen Zheng tõusis maailma seitsmendaks reketiks, jättes selja taha Marketa Vondroušova. Üheksandal real on Maria Sakkari, maailma kümnenda reketina jätkab lätlanna Jelena Ostapenko.

Kuigi Eesti esireketid langesid veidi maailma edetabelis, on hea meel näha, et noored talendid nagu Glinka ja Ojakäär teevad tublit tõusu. See näitab, et Eesti tennis on endiselt tugev ja tulevik paistab helge. Peame toetama ja julgustama noori mängijaid nende arengus ning uskuma, et nad suudavad jõuda maailma tennise tippu. Oluline on säilitada positiivne suhtumine ja pühendumine treeningutele, sest ainult nii saavutame edu rahvusvahelisel tasemel. Eesti tennisel on kindlasti veel palju potentsiaali avastada ja arendada.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga