Eesti Ekspress: Laanet üürib riigi raha eest kasupoja korterit | Eesti

1710585969 2305185h049at24

Tervitused kõigile! Täna tutvustame teile skandaalset lugu, kus Eesti Ekspress paljastas, et endine riigikogu liige Kalle Laanet üürib riigi raha eest oma kasupojale luksuskorterit. See paljastus on tõstatanud tõsiseid eetikaküsimusi ja pannud inimesi küsima, kas poliitikud kasutavad oma võimu isikliku kasu saamiseks. Kas selline käitumine on vastuvõetav? Olge valmis avastama rohkem sellest skandaalist ja selle tagajärgedest Eesti ühiskonnale.

Kalle Laanet on nii oma praeguses ametis justiitsministrina kui ka varem kaitseministrina üürinud oma kasupojalt Tallinnas korterit ja lasknud kulud riigil hüvitada, kirjutas Eesti Ekspress laupäeval.

Nii 2021.–2022. aastal kaitseministrina kui ka 2023. aastast justiitsministrina on Laanet korteri üürimise eest küsinud ja saanud hüvitist. Läbi kahe ministriperioodi on tema üüriarveid kinni makstud üle 12 000 euro eest, kirjutas Eesti Ekspress.

Hüvitiseks on Laanetil täielik õigus – ministril, kelle püsiv elukoht pole Tallinnas, on õigus nõuda elamiskulude hüvitamist. Korterit üürib Laanetile osaühing JKG. Selle ainus juhatuse liige ja ainuosanik on Joonas Rõõm. Tema on ka Laaneti üüritava korteri omanik juba 2006. aastast. Joonas Rõõm on Kalle Laaneti kasupoeg.

“Rendin korterit ettevõttelt OÜ JKG. Ettevõte kuulub minu abikaasa täiskasvanud pojale tema esimesest abielust. Ma ei arva, et peaksin pilk maas käima,” ütles Laanet Ekspressile.

Seaduse kohaselt saab valitsuse liige taotleda eluasemekulude hüvitamist, kui esitab selleks avalduse vastavalt riigikantseleile või ministeeriumile. Avalduses kinnitab valitsuse liige ka selle, et üürileping ei ole sõlmitud korruptsioonivastase seaduse seitsmendas paragrahvis nimetatud seotud isikuga.

Korruptsioonivastase seaduse järgi on seotud isik ametiisiku abikaasa, registreeritud elukaaslane, vanavanem, ametiisiku või tema abikaasa või registreeritud elukaaslase vanem ning ametiisiku vanema alaneja sugulane, sealhulgas ametiisiku laps ja lapselaps. Alanejaks sugulaseks on ka lapsendatu ja abikaasa või registreeritud elukaaslase laps.

Loe rohkem:  Taro: Eesti 200 esinumbriks europarlamendi valimistel saab ilmselt Tsahkna | Eesti

In conclusion, the recent scandal involving Eesti Ekspress revealing that Minister Urmas Laanet is renting a luxurious apartment for his stepson using state funds has sparked outrage and calls for accountability. This unethical use of taxpayer money highlights the importance of transparency and integrity in government officials. It is imperative that those in positions of power are held responsible for their actions and that measures are put in place to prevent such misuse of public funds in the future. Estonia must strive for a higher standard of ethical behavior to maintain trust and credibility in its government.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga