EBU lubas Iisreali ümber tehtud eurolaulu Eurovisioonile | Eurovisioon

2304531h2788t24

Tere tulemast Eestisse, kus Eurovisiooni põnevus on alati kõrgel! Sel aastal saame oodata erilist sündmust, kui EBU lubas Iisraeli ümber tehtud eurolaulu Eurovisioonile. See otsus on tekitanud maailmas suurt elevust ja ootusärevust, kuna see annab võimaluse tuua midagi uut ja põnevat Euroopa suurimale muusikasündmusele. Astuge sisse ja tulge osalema selleaastasel Eurovisioonil, mis toob kokku muusikaarmastajad üle kogu maailma!

Iisraelit esindab Eurovisioonil Eden Golan lauluga “Hurricane”. Tegu on uusversiooniga laulust “October Rain”, mida Euroopa Ringhäälingute Liit (EBU) lauluvõistlusele sõnade poliitilisuse tõttu esialgu ei lubanud.

“October Rain” lükati EBU poolt tagasi sõnade tõttu, mis viitasid 7. oktoobri rünnakutele Gazas. Iisraeli esialgne alternatiiv “Dancing Forever”, mis Iisraeli sisevalikus tõusis teisele kohale, lükati EBU poolt samuti tagasi. 2021. aastal lükati kaks korda tagasi ka Valgevene laul, mille järel riik võistluselt eemaldati. Nüüd lubas EBU Iisraeli muudetud sõnadega laulu “Hurricane” aga võistlusele.

Iisraeli ringhääling KAV ei olnud algselt nõus oma võistluslaulu muutma ja oli valmis seetõttu ka Eurovisioonilt eemale jääma. Iisraeli presidendi Isaac Herzogi palve peale muudeti aga meelt ning kirjutati uued sõnad, et Iisrael oleks Eurovisioonil esindatud.

Iisrealit esindab seega Eurovisioonil 20-aastane Eden Golan, kes võitis Iisraeli järgmise staari võistluse ehk Hakokhav Haba. Iisraeli esindaja astub lavale teises poolfinaalis 9. mail.

Kokkuvõttes võib öelda, et EBU otsus lubada Iisraeli ümber tehtud eurolaul osalema Eurovisiooni võistlusel tekitas palju elevust nii muusika- kui ka poliitikamaailmas. Kuigi otsus võis tekitada kriitikat, näitas see ka Euroopa ringhäälingute liidu soovi toetada mitmekesisust ja avatust. Loodame, et võistlus saab olema edukas ning toob rõõmu ja rahvusvahelist ühtsustunnet kõikidele Eurovisiooni fännidele üle maailma. Let the music unite us!

Loe rohkem:  Euroopa Ringhäälingute Liit lubab Iisraeli Eurovisioonile | Eurovisioon

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga