CPPM Manifestal toob publiku ette EMTA etenduskunstnike magistritööd | Teater

2303928hd1b5t24

Tere tulemast Eestisse! CPPM Manifestal on uus ja põnev sündmus, mis toob kokku EMTA etenduskunstnike magistritööd. See on ainulaadne võimalus kogeda noorte talentide loomingut ning sukelduda teatri maailma sügavamale. Etendused pakuvad publikule emotsionaalset ja intellektuaalset rikkust, viies nad teekonnale läbi erinevate karakterite ja lugude. Ärge jätke seda võimalust kasutamata, sest kannate koju kaasa unustamatuid hetki ja mõtteid. Tulge ja laske end kaasa haarata selle imelise kunstielamusega!

Teisipäeval algab Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia rahvusvaheline kaasaegsete etenduskunstide festival CPPM Manifestal. Sel kevadel toimub festival juba teist korda, tuues publiku ette EMTA kaasaegsete etenduskunstide magistrantide lõputööd.

CPPM (inglise keelest Contemporary Physical Performance Making) Manifestal on ellu kutsutud selleks, et Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia kaasaegsete etenduskunstide magistrandid saaksid pärast kaheaastast intensiivset õppimist maailma tipptegijate käe all astuda rahvusvahelisele areenile ja tutvustada oma loomingut nii Eesti kui ka rahvusvahelisele publikule, kuraatoritele ja produtsentidele.

“CPPM Manifestal vältab kolm kuud – märtsi keskpaigast juuni keskpaigani. Lisaks 60 etendusele toimuvad erinevad töötoad, loengud, audiorännakud, etenduskunstide teemalised vestlused ja arutelud. Igale esietendusele järgneb vestlus töö autoriga, et paremini mõista lavastuse taga peituvaid protsesse, tagamaid ja inspiratsiooniallikaid. Kõik need üritused loovad tiheda ja põneva festivaliõhustiku, mis Eesti etenduskunstide maastikku oluliselt rikastab,” avas EMTA kaasaegsete etenduskunstide juhtiv professor Jüri Nael festivali tausta.

Festivali programm on rahvusvaheline ja esitleb 14 noore etenduskunstniku loomingut, kes tulevad 11 riigist. Nende hulgas Austraaliast, Lõuna-Koreast, Ameerika Ühendriikidest ja Kreekast. Kõik projektid valmivad spetsiaalsest festivali jaoks, seega tuleb festivali raames esiettekandele 14 uuslavastust.

Lisaks EMTA-le toimuvad etendused ka JAIK-i, Von Krahli, Kanuti Gildi Saali, Viimsi Artiumi, Vene Teatri ja teistel lavadel. Lisaks on kavas seni avastamata mängupaigad – Ungru lossi varemed, Kiviõli tuhamäed, Pirita TOP bassein, Tallinna linnaruum ja erinevad pop-up galeriid.

Loe rohkem:  Ugalas jõudis lavale komöödia "Uhkus ja eelarvamus (justkui)" | Teater

Esimene CPPM Manifestal toimus 2021. aastal, mille raames nägid muuhulgas ilmavalgust Liisa Saaremäeli “Tiny Home Productions Presents: Suurem kui elu”, mis pälvis 2022. aasta teatriauhinna etenduskunstide kategoorias ja Keithy Kuuspu “Läbi kukkumine”, mille eest ta pälvis Kristallkingakese auhinna ja nominatsiooni parima tantsulavastuse kategoorias.

Festivali programmiga saab tutvuda CPPM Manifestali kodulehel.

Kokkuvõttes võib öelda, et CPPM Manifestal on oluline platvorm, mis toob esile EMTA etenduskunstnike magistritööd ning pakub publikule võimalust nautida mitmekülgset teatrikunsti. Üritus annab noortele talendikatele kunstnikele võimaluse end proovile panna ja oma loomingut esitleda. Lisaks avardab see ka publiku teatrimaitset ning tutvustab uusi põnevaid kunstilisi suundi. CPPM Manifestal on suurepärane võimalus tulevikutähtedega tutvumiseks ning Eesti teatrikunsti arengu jälgimiseks.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga