Coop Pank sai mullu oma ajaloo suurima kasumi | Majandus

409824h75edt24

Tere tulemast Eestisse! Coop Pank tegi mullu ajalugu, teenides oma suurima kasumi alates asutamisest. See on suur saavutus Eesti majanduse ja panganduse jaoks ning näitab panga pühendumust klientidele ja tugevat finantstulemust. Coop Pank on tuntud oma usaldusväärse ja klientidele suunatud teeninduse poolest ning nende edulugu kajastab Eesti majanduse üldist kasvu. Tutvuge lähemalt selle muljetavaldava panga ja Eesti majandusega ning avastage, miks see kõik on nii tähtis.

Coop Pank suurendas 2023. aastal turuosa ja nii laenu- kui hoiuseportfelli ning teenis kasvu ja soodsa intressikeskkonna toel oma ajaloo suurima kasumi, mis oli 39,2 miljonit eurot.

Coop Panga netotulud ulatusid 2023. aastal 85 miljoni euroni, kasvades aastaga 30,6 miljonit eurot ehk 56 protsenti. Panga tegevuskulud ulatusid 35,1 miljoni euroni, kasvades aastaga 8,0 miljonit eurot ehk 29 protsenti.

Reedel börsil avaldatud Coop Panga 12 kuu tegevusaruandest selgub, et panga kulu-tulu suhe langes aastaga 50 protsendi pealt 41 protsendi tasemele ja omakapitali tootlus kasvas 16,8 protsendi pealt 23 protsendi tasemele.

Aastaga kasvas Coop Panga klientide arv 36 000 võrra ehk 24 protsenti ja ulatus aasta lõpuks 182 000 kliendini, neist 82 000 olid aktiivsed arveldajad, teatas pank. Tegu on arvuliselt suurima kliendiarvu kasvuga Coop Panga tegevusajaloos.

2023. aasta lõpu seisuga ulatus panga hoiuste maht 1,7 miljardi euroni, kasvades aastaga 214 miljoni euro võrra ehk 14 protsenti. Tähtajalised hoiused kasvasid aastaga 55 protsenti ja nõudmiseni hoiused vähenesid 31 protsenti. Panga hoiuste turuosa kasvas aastaga 5,5 protsendi pealt 6,0 protsendi peale.

Coop Panga laenuportfell ulatus 2023. aasta lõpu seisuga 1,5 miljardi euroni, kasvades aastaga 190 miljoni euro võrra ehk 15 protsenti. Suurima panuse portfelli kasvu andsid kodulaenud ja ärilaenud, mis kasvasid vastavalt 94 miljonit eurot ehk 18 protsenti ja 63 miljonit eurot ehk 11 protsenti.

Loe rohkem:  Kliimaseaduse ideed: põllud metsaks, ummikumaks, elektritaksod ja puithooned | Majandus

Coop Panga juhatuse esimehe Margus Rinki sõnul mõjutasid panga 2023. aasta äritulemusi enim ärimahtude, sealhulgas klientide arvu ja laenuportfelli kasv ning muutunud intressikeskkond.

“Vaatamata üldisele majanduslangusele jätkasime kasvustrateegia elluviimist ning võtsime ka selles keskkonnas maksimumi. Kõige paremini ilmestab seda fakt, et kui laenuturg tervikuna kasvas Eestis 2023. aastal kuus protsenti, siis Coop Panga laenuportfell kasvas 15 protsenti ehk 2,5 korda turust kiiremini,” selgitas Rink.

Eesti kapitalil põhinev Coop Pank on üks viiest Eestis tegutsevast universaalpangast. Panga strateegiliseks aktsionäriks on kaubanduskett Coop Eesti, mille müügivõrgustikku kuulub 320 kauplust. 

Kokkuvõttes on Coop Pankil läinud eelmisel aastal hästi, teenides oma ajaloo suurima kasumi. See näitab panga tugevat positsiooni ja head majandustulemust ka keerulistel aegadel. Coop Pank on suutnud oma klientidele pakkuda usaldusväärseid teenuseid ning olla edukas konkureerivas pangandusturul. Sellest tulenevalt võib öelda, et Coop Pank jätkab oma kasvu ja arengut ning on oluline tegija Eesti majanduses.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga